25 жовтня 2021р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Гематурія


Пищевая непереносимость гистамина

Гематурія

Haematuria chronica bovum
Загальна інформація
Хронічна гематурія великої рогатої худоби— хронічне запалення сечового міхура, яке характеризується кровотечею в його порожнину з ерозій, виразок або папіломатозних утворень на його слизовій оболонці. Хворі є худоба, яку випасають у гірсько-лісовій місцевості, а в зимово-весняний період — згодовують сіно, заготовлене на цих луках. В Україні реєструється в зоні Карпат. Виражені симптоми з'являються у корів старше 6-річного віку, але перші ознаки хвороби можна виявити у більш ранньому віці. Особливо часто хвороба виникає у худоби, завезеної з благополучних зон.
Етіологія
Етіологія остаточно не з'ясована. Вважають, що причиною хворо­би є поїдання папороті орляка, яка містить багато смолистих речовин втаніну, що виділяються через нирки й дуже подразнюють слизові оболонки сечових шляхів. Не виключається негативний вплив інших рослин (буркун, листя дуба, гіллячки бука й граба), які також містять смолисті речовини, танін, глікозиди, алкалоїди.
Симптоми
У розвитку хронічної гематурії можна виділити два періоди хвороби: латентний і клінічно виражений, а останній за проявом симптомів поділяють на легку й тяжку стадії. Латентний період може тривати протягом 1—2 років. Характеризується періодичною появою мікрогематурії (у полі зору мікроскопа — 6—20 еритроцитів). Легка стадія: температура тіла, частота пульсу, і дихання в межах норми, кон'юнктива блідо-рожева, апетит збережений. Періодично виявляють макрогематурію, яка триває 1—3 тижні, а потім протягом 11—3 міс відсутня. В періоди гематурії виражена полакіурія. Відзна­чають болючість сечового міхура. Через 1—2 роки хвороба прогресує (тяжкий перебіг). У цій стадії температура — в межах норми або субнормальна, тварини пригнічені, ; видимі слизові оболонки анемічні, виражені тахікардія і задишка, тони серця посилені або приглушені, можна виявити функціональний ендо-кардіальний систолічний шум. Сечовий міхур при пальпації болючий. Діурез частий (до 20—25 разів на добу). Сеча кров'яниста, з доміш­ками слизу і грудочками фібрину, інколи містить згустки крові і має гнильний запах. У крові виявляють зниження вмісту гемоглобіну до 30—60 г/л, зменшення кількості еритроцитів до 1—2 млн/мкл. Тяжкий перебіг хвороби триває 2—6 міс і при явищах серцево-судинної недостатності тварини гинуть або їх вимушено забивають.
Патологічні зміни
Сечовий міхур розтягнений, стінка його по­товщена. В порожнині міхура виявляють кров'янисту сечу й згустки крові. На слизовій оболонці різні за формою і розміром крововиливи, кровоточиві ви­разки і множинні папіломи та нарости, що мають вигляд цвітної капусти, інколи знаходять карциноматозну інфільтрацію слизової оболонки.
Діагноз
Діагноз грунтується на врахуванні характеру місцевості, клінічних симптомах, результатах дослідження сечі та крові. Від кровопаразитарних хвороб, лептоспірозу і післяродової гемоглобінурії відрізняється за основним симптомом — гематурією. Для гострого уроциститу характерні болючість діурезу, невелика кількість еритроцитів у сечі, проте анемії кон'юктиви, олігоцитемії та олігохромемії не виявляють.
Лікування
Лікування спрямоване на зменшення запального процесу в нирках і сечовому міхурі (див. уроцистит), стимуляцію функцій серцево-судинної, кровотворної та травної систем, обміну речовин. Поліпшує стан здоров'я тварин мінеральна підгодівля, також терапія, спрямо­вана на стимуляцію гемопоезу: переливання крові від здорових тва­рин, препарати кобальту, заліза та міді. Використовують замінники крові — розчин Рінгера — Локка, реополіглюкін. Стимулюють крово­творення лактотерапія (молоко в дозі 0,05—0,1 мл/кг маси тіла, 3—5 ін'єкцій з інтервалом 3 дні), камполон, сирепар, вітогепат, залізодек-странові препарати.
Профілактика
Профілактика полягає у поліпшенні травостою на пасовищах, зне­шкодженні папороті-орляка та інших отруйних рослин.
Групи тварин, що вражаються:
Скотарство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Безотвальная обработка почвы Правильные опоры для винограда Поливаем утром или вечером? Детали для техники Гумат своими руками
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.