19 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Ендокардит


Пищевая непереносимость гистамина

Ендокардит

Endocarditis
Загальна інформація

Ендокардит (Endocarditis) — запалення ендокарда, яке усклад­нюється деструктивними та некротичними змінами, а при хроніч­ному перебігу — пороками серця. За перебігом ендокардит може бути гострим і хронічним, за локалізацією — клапанним та при­стінковим, за характером патодогічного процесу — бородавчастим і виразковим.

Етіологія

Ендокардит здебільшого розвивається як вторинне за­хворювання інфекційно-токсичної природи. Він може бути ускладнен­ням інфекційних, септичних та септикопіємічних процесів: у коней — контагіозної плевропневмонії, миту; корів — ящуру, туберкульозу; свиней — бешихи, чуми, геморагічної септицемії; у собак — стрепто-кокозу, пастерельозу, чуми, парвовірусного ентериту. Запалення ендо­карда може виникати внаслідок міокардиту й травматичного перикар­диту. У корів і коней ендокардит буває при фарингіті, особливо інфекційної етіології, гнійних ендометритах, пієлонефриті. Він не­рідко має алергічне походження.

Патогенез

Внаслідок дії бактерій, вірусів та їхніх токсинів в ендо­карді розвиваються запальні процеси, що ускладнюються некротични­ми змінами. Частіше уражуються клапани серця, а запальний процес починається з поверхні клапанів, яка звернена до течії крові. Пізніше він може перейти на пристінковий ендокард. Залежно від інтенсив­ності дії етіологічних факторів ендокардит буває бородавчастий або виразковий.

Бородавчастий ендокардит характеризується запален­ням із деструкцією і некрозом поверхневого шару ендокарда. На по­верхні клапанів відкладаються фібрин, тромбоцити та лейкоцити. По­тім тромботичні маси перетворюються в круглі нарости у вигляді бородавок, які часто виявляють у місцях з'єднання стулок клапанів. У деяких випадках клапани зростаються й деформуються, порушується їхня функція.

Виразковий, або септичний, ендокардит характе­ризується переважно глибоким некротичним, фібринозним, гнійним або фібринозно-гнійним запаленням, що спричиняє ураження кла­панів та пристінкового ендокарда з утворенням виразок, покритих пухкими фібринозними тромбами. Останні з часом розпадаються і разом із мікроорганізмами можуть заноситися у різні органи, спричи­няючи ендоартеріїт, септикопіємію чи емболію різних судин. Деформація країв клапанів або їх перфорація призводять до порушення гемоди-наміки. При хронічному ендокардиті в уражених ділянках ендокарда розростається сполучна тканина, що викликає зморщування, потов­щення, деформацію клапанів, а інколи й зрощення їхніх стулок. При цьому виникає порок серця.

Симптоми

При гострому пристінковому ендокардиті різко вира­жена тахікардія, серцевий поштовх посилений і дифузний, перший тон серця посилений, але приглушений, другий — послаблений. Нерідко буває екстрасистолія. Клінічний прояв гострого клапанного ендокар­диту залежить від локалізації та характеру патологічного процесу. На початку хвороби виявляють пригнічення, а при тяжкій формі виразко­вого ендокардиту — сопорозний стан, відсутність апетиту, різке зни­ження і втрату продуктивності, роботоздатності, тахікардію, підви­щення температури тіла, особливо при злоякісному септичному ендокардиті. Серцевий поштовх при гострому ендокардиті посилений, тони серця спочатку посилені, особливо перший, а потім ослаблені, набувають глухості й часто супроводжуються ендокардіальними шу­мами. При виразковому ендокардиті, на відміну від бородавчастого, спостерігають зміну сили і характеру ендокардіального шуму про­тягом короткого відрізку часу (при бородавчастому шуми більш по­стійні).

Патологічні зміни

При бородавчастому ендокардиті виявляють своєрідні сіруваті або червонувато-сірі розростання на клапанах або при­стінковому ендокарді, деформацію, інколи зрощення стулок клапанів. При виразковому ендокардиті знаходять виразки на клапанах чи пристінковому ендокарді, покриті пухкими фібринозними тромбами. Відмічають також пер­форацію клапанів, емболію кровоносних судин і зміни, характерні для  септикопіємії.

Діагноз

Діагноз гострого ендокардиту ставлять за симптомами. Виразковий ендокардит відрізняється від бородавчастого злоякісним перебігом.

Лікування

Основну увагу приділяють лікуванню первинного за­хворювання. Застосовують протимікробні засоби: антибіотики (солі бензилпеніциліну, левоміцетину, клафоран, кефзол, цефамезин) і сульфаніламіди (сульфадимезин, сульфален, бісептол, норсульфазол та ін.). При ендокардиті алергічної природи показані натрію саліцилат, амідопірин, кальцію хлорид або глюконат, димедрол, супрастин, діа-золін, тавегіл, піпольфен, камфора, кордіамін, кортикотропін, корти­зон і його похідні. Застосовують також розчини глюкози та камфорну сироватку за І.І.Кадиковим (внутрішньовенно великим тваринам кам­фори — 1г, спирту етилового 96°-го — 75, глюкози — 15 г, розчину натрію хлориду 0,85%-го — 1500 мл), кофеїн-бензоат натрію, препа­рати конвалії.

Ветсанекспертиза

ветеринарно санітарна експертиза забою тваринпри ендокардиті ураженнях пухлинами його утилізують.

 

Профілактика
Необхідно проводити ранню, діагностику інфек­ційних і септичних хвороб, запобігати ускладненню їх ендокардитом, своєчасно лікувати тварин протиалергічними засобами.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Конярство
Дрібні домашні тварини
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Легализация агробизнеса Гусеничная пара - кто что знает? Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Розы Коптильные палочки
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.