21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Гематома


Пищевая непереносимость гистамина

Гематома

Haematoma
Загальна інформація
Гематома - це крововилив в глибині тканин із розірваної судини з формуванням новоутвореної порожнини, що виникає під дією кров'яного тиску. Розмір гематоми залежить від типу і діаметру судини, а також від механічної протидії навколишніх тканин. Під шкірою гематоми більш великі, ніж у міжм’язевих просторах. Утворення гематоми відбувається відразу ж після травмування і завершується згортанням крові. Гематома може розсмоктатися, прорости сполучною тканиною, перетворитися в кров'яну кісту, петрифікуватися солями кальцію, інфікуватися з утворенням абсцесу.
Симптоми
Виникає округлої форми напружена припухлість, що утворюється відразу ж після травмування. Спочатку можлива флуктуація, при згортанні крові - крепітація; у перші дні спостерігається біль. Гематому вушної раковини називають о т е м а т о м о ю.
Діагноз

Cтавлять на підставі симптомів і результатів пункції.

Лікування
Застосовують давлячу пов'язку, тепло, масаж, втирання резорбційних мазей (йод-йодистокалієва, кантаридна й ін.). Гематоми, розташовані в глибині тканин, розсмоктуються самостійно. При поверхневій локалізації розсмоктування важке, особливо в ділянці вушної раковини, де з одного боку знаходиться хрящ, а з іншого боку - шкіра; тут часто утворюється кров'яна кіста. Використовують також пункцію гематоми з накладанням захисної пов'язки. Нерідко застосовують розтин поверхнево розташованих гематом (на вушній раковині) із наступним накладанням валикового шва.
Ветсанекспертиза

Ветеринарно санітарна експертиза продуктів забою тварин. При інфарктах, гематомах, геморагічній інфільтрації, синцях, крововиливаху внутрішніх органах і кістковій мускулатурі, їх зачищають. Неуражену тушу і продукти забою направляють на промпереробку.

 

При ускладненні цих змін гнійним, гнильним запаленням або некротичними процесами ушкоджені органи утилізують, а тушу використовують за результатами мікробіологічного дослідження.

 

8.13. При виявленні в паренхіматозних органах численних абсцесів їх направляють на утилізацію, а тушу використовують залежно від результатів мікробіологічного дослідження. Якщо абсцеси виявлені в соматичних лімфатичних вузлах і м'язах, тушу і внутрішні органи утилізують.

 

За наявності одиничних інкапсульованих абсцесів їх зачищають, а продукти забою використовують залежно від результатів мікробіологічного дослідження.

 

8.14. При виявленні в органах і тканинах дифузної петрифікації (відкладення солей кальцію) уражені органи утилізують, при осередковій - зачищають, а продукти забою, що залишилися, направляють на промпереробку.

 

8.15. При жовтяничності всіх тканин туші, яка не зникає протягом двох діб, тушу направляють на утилізацію.

 

При зникненні жовтяничності протягом 2 діб тушу використовують залежно від результатів мікробіологічного дослідження.

 

8.16. За наявності в м'ясі запаху риби, сечі, ворвані, фекалій, ліків або іншого невластивого м'ясу запаху, що не зникає при пробі варкою, тушу і внутрішні органи направляють на утилізацію.

 

При зникненні цих запахів під час проби варкою тушу та внутрішні органи направляють на промпереробку.

 

Жирову сировину за наявності будь-якого невластивого їй запаху утилізують.

 

8.17. За наявності застою крові (гіпостаз або імбібіція) в одному з парних органів і частинах туші, відсутності характерної реакції на місці зарізу, недостатньому знекровленні, які є показниками того, що тварина загинула і потім нутрована або забита під час агонії, тушу та всі органи утилізують.

 

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Коти
   Коти
   Собаки
   Собаки
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.