21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Переломи


Пищевая непереносимость гистамина

Переломи

Загальна інформація
Переломи — порушення цілісності кісткової тканини, що виникає під впливом надмірного навантаження (травма) або зумовлене її пато­логічним станом (рахіт, остеомаляція, пухлини тощо). Переломи кісток із збереженням цілісності зовнішніх покривів на­зиваються закритими, при їх перфорації — відкритими. Останні переломи класифікуються, як: первинні, вторинні й вогнепальні. При пер­винному переломі цілісність шкіри порушується під дією зовнішньої сили, вторинні внаслідок проколу шкіри відламками кісток зсередини або при некрозі шкіри. При розвитку інфекції перелом перетворюється на інфікований.Вогнепальні переломи — характеризуються наявністю значних зон пошкодження прилеглих тканин. Вони мають тріщини та лінії пере­ломів різної протяжності, що залежить від розміру, форми кулі і кута, під яким вона потрапила в кістку, а також від виду, будови й еластич­ності самої кістки.Усі переломи поділяють на прості й осколкові. Прості характеризуються однією циркулярною лінією зламу на різних ділянках кісток і можуть бути поперечними, поздовжніми, косими, спіралеподібними та комбінованими. Поверхня поперечних переломів перпендикулярна або трохи нахилена до довгої осі кісток. У поздовжніх переломах — поверхня зламу збігається з довгою віссю кісток. При косих переломах діафізів трубчастих кісток площина перелому проходить під гострим кутом до довгої осі кістки. Спіралеподібні переломи супроводжуються роз'єднанням відламків спірально по діафізу трубчастих кісток з віл щепленням 2—3 відламків. Комбіновані переломи — Т-, У-подібні та інші — властиві епіфізам і метафізам кісток. При цьому одна з площин перелому відкривається у суглобову порожнину (внутрішньосугло-бовий перелом). Вбитий перелом характеризується проникненням од­ного відламка в інший, як правило, вподовж кістковомозкового каналу Осколкові переломи характеризуються роздрібненням кісток і наяв­ністю кількох ізольованих фрагментів. При переломах утворюються відламки й осколки. Перші, як правило, містять суглобові поверхні та кістковомозковий канал, інші — тільки фрагмент або фрагмент кісток певних розмірів і їх визначають як дрібноосколкові, так і великооскол-кові. За локалізацією виділяють діафізарні переломи, що відповідають кістковомозковому каналу трубчастої кістки. Метафізарні або нав-колосуглобові — це переломи з обох боків від діафізу кісток до епіфізарної лінії у губчастій зоні, переломи епіфізарних кінців кіс­ток — епіфізарні або внутрішньосуглобові. У молодих тварин пору­шення цілісності кісток у зоні метаепіфізарної пластинки зі змі­щенням по епіфізарній ростковій пластинці називаються епіфізіолізами.
Симптоми
Укорочення ушкодженого сегмента, патологічна рух­ливість у місці перелому й крепітація кісткових відламків, деформація на місці перелому, локальний біль при пальпації, біль у місці перелому при осьовому-навантаженні, характерна постановка кінцівки. Перело­ми кісток на другу—п'яту добу супроводжуються набряками, що не завжди є достовірною ознакою. Важливе значення має вивчення характеру крововиливу у прилеглі тканини (синець, гематома).
Лікування
Всі методи фіксації відламків і пристосувань для них розподіляють на дві групи: перша — зовнішньотканинні, друга — заглиблені. Зовнішні системи фіксації кісткових фрагментів здійснюються з використанням гіпсових та клейових пов'язок, а також, комбінації пов'язок, пластмасових та металевих лонгеток і шин. До зовнішньої системи фіксації місця перелому належать апарати ГА.Ілізарова, А.Н.Костюка та багатьох інших учених. Внутрішні системи фіксації кісткових фрагментів передбачають використання металевих пластин, шпиць і петель з дроту, які за­кріплюють на кістці або пронизують її губчастий чи компактний шари та проходять через кістковомозковий канал (методи остеосинтезу).
Ветсанекспертиза

ветеринарно санітарна експертиза продуктів забою при переломах Забій хворих та підозрілих щодо захворювань тварин, а також тих, що знаходяться під загрозою загибелі (травми, опіки, радіоактивне опромінення, переломи тощо), проводиться з дозволу державної установи ветеринарної медицини району (міста) тільки у випадках, передбачених цими Правилами.

 

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.