21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Артроз


Пищевая непереносимость гистамина

Артроз

Arthrosis
Загальна інформація
Хронічне дегенеративно-дистрофічне захво­рювання суглобів, для якого характерна дегенерація хряща, зміна су­глобових поверхонь і розвиток крайових остеофітів, деформація су­глобів; можливе ускладнення реактивним синовітом.
Етіологія
Однією з причин виникнення артрозу є дисбаланс між посиленим механічним навантаженням на суглобову поверхню хряща й можливістю компенсації цього навантаження, що призводить до дегенерації та деструкції останнього. Розвиток артрозу можливий і внаслідок старечих вікових змін.
Патогенез
Суглобовий хрящ формується хондроцитами, розмі­щеними у хрящовому матриксі (в основному представленому високополімеризованими протеогліканами). Хрящовий матрикс армований трипросторовою сіткою колагенових волокон. Дія етіологічних фак­торів призводить до руйнування колагенового каркасу і втрати протеогліканів, що відбувається також внаслідок порушення синтезу їх хондроцитами (метаболічна криза). Зменшення вмісту протеогліканів призводить до зниження механічної стійкості хряща. При цьому зни­жується пружність хряща, супроводжувана зменшенням його гідро­фільності, порушенням процесів дифузії, що значно погіршує умови метаболізму у хрящі (утворюється порочне коло патологічних змін). Виникнення протеогліканової недостатності — провідний патогене­тичний чинник у розвитку артрозу. Через погіршення амортизації суглобові поверхні кісток ущільнюються, розвивається остеосклероз суглобових країв епіфізів. Одночасно по краях суглобових поверхонь епіфізів відбувається компенсаторне розростання хряща з наступним його окостенінням та утворенням крайових остеофітів ("суглобових губ"). У порожнині суглоба знаходяться уламки хряща, які фагоцитуються лейкоцитами. При цьому вивільняються лізосомальні фер­менти, що супроводжується розвитком вторинного синовіту. Рецидив синовіту спричинює фіброзно-склеротичні зміни синовіальної обо­лонки й капсули. 
Симптоми
Захворювання розвивається повільно. Уражуються будь-які суглоби, але найчастіше ті, що зазнають найбільшого наван­таження: на грудній кінцівці — плечовий, зап'ясний, путовий; на тазовій — кульшовий, колінний, надп'ятковогомілковий. Спочатку з'являється хруст у суглобах, потім спостерігаються незначне кульган­ня (наслідок болючості), типова короткочасна скутість при переході із стану спокою до активної діяльності ("півняча хода", короткотривала хода на трьох кінцівках). Ці симптоми при русі поступово зника­ють, але розвивається швидка втомлюваність м'язів. Згодом куль­гання (а значить, і біль) посилюється, стає тривалішим, виникає після будь-якого навантаження. Характерна особливість артрозного болю (визначають пальпацією) та кульгання — це зменшення або повне зникнення їх після відпочинку, на відміну від постійного болю й кульгання при артритах. 
Діагноз
Діагноз в основному грунтується на характерних симптомах та рентгенівських знімках: ураження — звуження суглобової щілини, утворення суглобових губ тощо. У диференціальному діагнозі не­обхідно виключити артрит, дисплазію кульшових суглобів, інфекційні артрити.
Лікування
Зменшують навантаження на суглоб. При довготрива­лому русі показані короткочасні зупинки та відпочинок протягом 5— 10 хв. Призначають румалон, артепарон, мукартин курсами дрібним тваринам по 1 мл, великим по 5—7 мл внутрішньом'язово через день два рази на рік. Особливо ефективний артепарон при внутрішньо-суглобовому введенні: у дозі 0,5—1 ампула 2 рази на тиждень протягомп'яти тинів. Для зменшення болю і кульгання застосовують нестероїдні протизапальні засоби (вольтарен, наклофен, ібупрофен, індоме-тацин, перклюзон, піроксикам тощо) курсами по 7—10 днів.Внутрішньосуглобово ін'єктують трасилол, гордокс—собаці 20 000— 25 000 ОД один раз на тиждень (3—5 ін'єкцій), гідрокортизон (по 50—100 мг у суглоб) з інтервалом 7—10 днів, депомедрол, кеналог, дипроспан та ін. Розвиток артрозу гальмують остеохін, осеопан, тіо-кальцик тощо. З фізіотерапевтичних процедур рекомендовані електро­форез анальгіну, саліцилату натрію, новокаїну, імпульсні струми низь­кої частоти (10—12 процедур на курс), ультразвук та ін. На уражений суглоб накладають компреси з бичачою жовчю, димексидом, бішо-фітом (містить специфічний хлорид-магнієво-натрієвий комплекс) у розбавленні 1:1. Місцево втирають мазі нестероїдних протизапальних засобів (долгіт, фельдин-гель, вольтарен-емульгель тощо).
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.