21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Кератит


Пищевая непереносимость гистамина

Кератит

Keratitis
Загальна інформація
В основному диференціюють поверхневий, панусний, глибокий (стромальний), задній, судинний, гнійний та ви­разковий (виразка рогівки) кератити. Запалення рогівки буває гост­рим, підгострим та хронічним.
Етіологія
Переважно діють ті ж самі чинники, що спричиняють кон'юнктивіт; часто трапляється кератокон'юнктивіт.
Симптоми
При гострому кератиті виявляють блеароепазм (світ­лобоязнь), сльозотечу, перикорнеальну ін'єкцію судин, ексудацію, по­мутніння рогівки (мононуклеарна та моноцитарна інфільтрація.). У разі гнійного запалення інфільтрат містить нейтрофіли; можливе ви­никнення абсцесу.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі симптомів і проводять мікроскопію препаратів-відбитків, пофарбованих за Романовським—Гімзею (вияв­ляють рикетсії, мікоплазми тощо).
Лікування
При гострих асептичних кератитах місцево застосову­ють кортикостероїдні краплі та мазі, краплі Бродовського з лідазою, аутогемотерапію, лактотерапію, тканинну терапію, ретробульбарну новокаїнову блокаду. Інколи око присипають цукровою пудрою. Панус (птерігіум) висікають. Показані субкон'юнктивальні ін'єкції преднізолону та інших кортикостероїдів. При гнійних кератитах застосовують краплі та мазі антибіотиків (тетрациклінові, левоміцетинові тощо), субкон'юнктивально ін'єктують кламоксил, енроксил тощо,ретробульбарно — 0,5%-й розчин новокаїну з антибіотиком. Доцільне застосування антибіотиків з групи аміноглікозидів, зокрема гента-міцину. Гентаміцин — аміноглікозид другого покоління; він швидко проникає в товщу тканин рогівки. Період його контакту з рогівкою досить короткий, тому на день потрібно робити 6—8 інсталяцій. Око періодично промивають теплими розчинами етакридину лактату 1:1000, фурациліну 1:5000 тощо, показані теплові компреси. Для за­побігання утворенню синехій в око закапують 0,5%-й розчин атропіну. Для зниження внутрішньоочного тиску та видалення гнійного ексуда­ту (гіпопіон) здійснюють дотичну пункцію рогівки; у передню камеру ін'єктують розчини антибіотиків. Виразку рогівки припікають 3—7%-м спиртовим розчином йоду, після чого в кон'юнктивальний мішок закладають антибіотикові та сульфаніламідні мазі. Регенерацію стимулюють аутогемотерапією, лактотерапією та тканинною терапією. Показане також введення ві­тамінів А і В. У разі заднього кератиту в око закапують 0,5%-й розчин атропіну, застосовують субкон'юнктивальні ін'єкції глюкокортикоїдів (предні­золон тощо). При судинних кератитах по периферії перерізають суди­ни або крапково припікають їх термокаутером; показане застосування місцевої кортикостероїдної терапії. У випадках підгострих і хронічних кератитів в око закладають жовту ртутну мазь.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.