21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Ірит


Пищевая непереносимость гистамина

Ірит

Iritis
Запалення райдужки
Патогенез
Ірит може бути травма­тичний (ідіопатичний), симптоматичний, алергічний або специфічний (при захворюванні на туберкульоз, мит, сап, чуму, лептоспіроз, ліс­теріоз тощо). Залежно від локалізації запального процесу в самій рай-дужці та від особливостей його перебігу розрізняють Iritis anterior, Iritis posterior, Iritis acuta et chronica. Залежно від характеру ексудату запалення райдужки може бути серозним, серозно-фібринозним, геморагічним, гнійним та змішаним.
Симптоми
Характерна ознака іриту — наявність ексудату в перед­ній камері ока. Так при серозному іриті збільшується очне яблуко; гострому — спостерігається набряк та депігмен­тація райдужки, ін'єкція кровоносних судин, зіниця стає в'ялою, малорухливою. У разі хронічного адгезивного іриту (періодичне запалення очей у коней) райдужка спочатку склеюється, а потім і зростається з передньою поверхнею кришталика (задня сінехія), причому зіниця звужується, краї її нерівні. При травматичному іриті райдужка часто зрощується із задньою поверхнею рогівки (передня синехія). У випадку гострого іриту спостерігаються світ­лобоязнь, сльозотеча, звуження зіниці, перикорнеальну ін'єкцію судин. При хронічному перебігу іриту утворюються синехії та ви­никає глаукома.
Діагноз
Діагноз ставлять за характерними симптомами.
Лікування
Повинно бути своєчасним. В око 3—4 рази на день закапують 1%-й розчин атропіну з додаванням 0,5%-го новокаїну. Показані субкон'юнктивальні ін'єкції адреналіну 1:1000 (зменшує ек­судацію), гідрокортизону, преднізолону тощо (діють протизапально). Застосовують ретробульбарну новокаїнову блокаду, при хронічних іритах — тканинну терапію, аутогемотерапію тощо. У разі гнійного запалення здійснюють місцеве та загальне антисептичне лікування. Зокрема, призначають гентаміцин, який швидко проникає в інтраоку-лярні структури. Препарат дуже корисний при ендоокулярних інфек­ціях (ірити, іридоцикліти, увеїти, ендофтальміти). На основі гента-міцину запропоновані такі ефективні лікувальні засоби, як "Тобрекс", "Ірис" та ін. При скупченні у передній камері ока гнійного ексудату його відсмоктують шприцом із подальшим уведенням антибіотико-новокаїнового розчину.

 

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.