24 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Фурункул


Пищевая непереносимость гистамина

Фурункул

Загальна інформація
Фурункул — гнійне запалення волосяного мішка сальної зало­зи і навколишніх тканин, що часто некротизуються. Спочатку на­гноюється вміст волосяного мішка й прилеглої сальної залози (фолі­куліт). Незабаром приєднується гнійна інфільтрація парафолікулярної тканини — волосяний мішок із сальною залозою зазнають змертвіння (на 5—6-й день), формуючи стрижень фурункула (мертвий стрижень). Оскільки волосяний мішок із сальною залозою келихоподібної форми, то мимовільний вихід та витягування стрижня назовні утруднені. Вна­слідок ферментативного розщеплення тканин стрижень виходить, через кілька днів дефект заповнюється грануляціями — фаза загоєння. Клінічно спочатку виявляються ознаки остеофолікуліту, а потім фор­мується конусоподібне випинання інфільтрованих гноєм некротизова-них тканин з волосиною в центрі. Спостерігаються почервоніння, бо­лючість. Фурункульоз може супроводжуватися гарячкою. Після проривання гною з глибини пустули і видалення волосини запалення згасає. Якщо стрижень не видалений, то у вогнищі ураження утво­рюються стійка припухлість та ущільнення тканин.
Лікування
В основному таке ж саме, як і при остеофолікуліті. З успіхом застосовують коротку новокаїно-антибіотикову блокаду, ау-тогемотерапію, УВЧ, УФО тощо. Показане використання іхтіолової мазі, іхтіолу, а також мазей антибіотиків і сульфаніламідів. За потреби ;ібсцедування проводять розтин і видалення стрижня. При фурунку­льозі здійснюють загальну й місцеву антисептичну терапію, підвищу­ють резистентність за допомогою вітамінів, посилення годівлі тощо.
Ветсанекспертиза
ветеринарно - санітарна оцінка продуктів забою при фурункулі - провести дослідження прилеглих тканин і лімфо вузлів, які збирали лімфу з уражених ділянок. Відсутні зміни, наявності поодиноких фурункулів (карбункулів) свідчить про відсутність осіменіння гнійною мікрофлорою.

За відсутності виснаження і абсцесів у паренхіматозних органах, тушу і органи досліджують на сальмонели. Якщо м’ясо допускають у їжу, його необхідно швидко реалізувати. У разі виснаження і наявності абсцесів у паренхіматозних органах тушу і внутрішні органи утилізують або знищують.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Литые детали для разной сельхозтехники, запчасти, изготовление изнашиваемых деталей плугов и культиваторов Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.