21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Сепсис


Пищевая непереносимость гистамина

Сепсис

Sepsis
Загальна інформація
Сепсис (Sepsis) — загальна хірургічна інфекція. Це важке загальне захворювання, що виникає часто на фоні місцевого вогнища інфекції і зниження захисних сил організму. Розрізняють такі види сепсису:
1) первинний (кріптогенний) і вторинний; первинний розвивається при наявності невстановленого гнійного вогнища, вторинний — на фоні гнійної рани, абсцесу, флегмони, ендометриту тощо;
2) за видом збудника: стрепто­коковий, стафілококовий, колібацилярний, протейний, клостридіальний та ін.;
3) за формою: піємія (сепсис з гнійними метастазами), септицемія (сепсис без метастазів), септикопіємія, або змішана форма сепсису;
4) за клінічним перебігом: миттєвий, гострий, підгострий, рецидивний, хронічний;
5) за локалізацією первинного септичного вогнища: сепсис артрогениий, перитонеальний, гінекологічний, остеогенний тощо.
Етіологія
Збудниками сепсису є різноманітні бактерії — стафі­лококи, стрептококи, ешерихії та ін. Сепсис може бути викликаний і анаеробною інфекцією. Це найтяжче ускладнення при відкритих по­шкодженнях, а також після операцій.
Патогенез
У патогенезі сепсису головну роль відіграє мікробний фактор, тобто гематогенне поширення бактерій і фіксація їх у різних органах. В інших випадках переважає токсичний фактор, тобто по­шкодження органів і тканин токсинами й ендотоксинами.
Симптоми
Сепсис із метастазами супроводжується різко вираже­ним пригніченням, втратою апетиту, гарячкою, потінням, вираженою спрагою, розвитком гепатиту й відповідно жовтяничністю слизових. Крім того, виникає метастазування в легені чи інші органи (печінка, головний і спинний мозок тощо). Можуть спостерігатися розлади травного каналу. Сепсис без метастазів (септицемія) супроводжується дуже тяжкими загальними функціональними порушеннями. Відзнача­ють різке пригнічення тварини, відсутність апетиту й відмова.від води. Тварина швидко худне, більше лежить. Температура тіла часто під­вищується з кожним днем і знижується в день смерті. У тварини розвиваються токсичні процеси, з'являються пролежні. Слизові обо­лонки брудно-жовтого кольору з наявністю крововиливів. Змішана форма сепсису (септикопіємія) характеризується,- крім наведених змін, наявністю в паренхіматозних органах великої кількості дрібних мета­статичних абсцесів.
Лікування
Лікування має бути раннім і комплексним — місцевим, загальним, патогенетичним та симптоматичним: застосування антимікробних і антитоксичних засобів, ревізія воріт інфекції, вітамінотерапія, перели­вання крові, вливання плазмозамінників, білкових препаратів, 33%-го етилового спирту на ізотонічному розчині, застосування новокаїн-антибіотикових блокад.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно - санітарна оцінка продуктів забою при сепсисі

продуктів забою залежить від виду сепсису. У разі піємії туші її органи підлягають технічній утилізації. Якщо гнійних вогнищ немає, а є явища септицемії, то внутрішні органи бракують, а туші випускають залежно від результатів бактеріологічного дослідження. Останнє проводять також для диференціації сибірки та інших хвороб, що протікають з явищами бактеріємії. Якщо під час бактеріологічного дослідження виділяють кокові мікроорганізми, то м’ясо підлягає стерилізації (знешкодженню проварюванням).

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.