24 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Слоновість


Пищевая непереносимость гистамина

Слоновість

(Elephantiasis)
Загальна інформація
Слоновість – стійке збільшення в об’ємі певної частини тіла тварини, переважно кінцівок, інколи хвоста, тощо, обумовлене гіперплазією сполучної тканини.
Етіологія
Хвороба спостерігається переважно у коней. Найчастіше уражуються тазові кінцівки, нерідко від вінчика до заплесневого суглоба. Первинна слоновість може бути вродженою; вона пов’язана з порушенням генетичного контролю за розвитком сполучної тканини, внаслідок чого в органі утворюється надлишок останьої. Вторинна слоновість виникає при хронічних дерматитах (гнійному верукозному тощо), мляво протікаючих флегмонах, ранах з порушеним процесом загоєння, виразках, опіках, відморожуванні тощо. Внаслідок утруднень відтоку лімфи по лімфатичним судинам або вузлам розвивається механічна орма слоновості.
Патогенез
Найповніше вичений при вторинній слоновості. Її інтимні механізми пов’язують з порушеннями імунобіологічних процесів. Зокрема, у зв’язку з обструкцією відтоку лімфи, в тканинах виникає застій, накопичуються високодисперстні продукти обміну речовин, переважно білкового характеру, які викликають місцеву алергію. Аномальні білкові комплекси набувають характеру антитіл, внаслідок чого розвиваються аутоімунні реакції. На початку захворювання в тканинних екстрактах виявляється велика кількість розчинного коллагена та виділяється значна кількість глобулінів. Вважається, що накопичення в прошарках пухкої клітковини білкових речовин, які надходять з вогнищ ексудації, є основною першопричиною даної хвороби. Білкові речовини не всмоктуються і не відводяться лімфатичною системою в органи утілізації та екскреції. Все це посилює процеси аутоімунізації. Місцеві алергени спостворюють тканинну реактивність, посилюють судинну проникність щодо білків плазми. Виразно порушується функціональний стан капілярів, лімфатичних та венозних судин. Недостатність лімфатичної і венозної систем тісно поєднані й доповнюють одна одну в складній послідовності патогенетичних механізмів хвороби. Сполучнотканинні прошарки рясно просякаються ексудатом, багатим білками. Внаслідок застійних явищ, накопичення продуктів обміну речовин, аутоімунізації посилено відкладається, а також синтезується колаген. Прогресування явищ колагенізації супроводжується фіброзом і навіть гіалінозом. М’яка слоновість (elephantiasis molle) перетворюється на тверду(Elephantiasis durum). Фіброз, що розвивається, викликає механічне стиснення ліматичних і кровоносних судин, погіршує резорбцію лімфи з уражених тканин, сприяє ще бульшому накопиченню білка.
Симптоми
Набута слоновість на початку хвороби характеризується диузним неболючим набряком. Далі в зв’язку з розвитком проліферативних явищ кінцівка виразно збільшується в об’ємі, шкіра потовщується, тканини кінцівки ущільнюються. Шкіра зрощується з  підшкірною клітковиною і стає малорухливою. Суглоби практично не згтнаються. На згинальній поверхні суглобів з’являються глибокі поперечні складки і тріщини, в яких розвиваються гнійні процеси. Рухи тварини утруднені, розвивається несправжній анкілоз суглобів.
Лікування
На ранніх стадіях рекомендовано проводити десенсибілізацію (димедрол, піпольффен, супрастин, застосовують глюклклртикостероїдні препарати)., проводять масаж, парафінотерапію у поєднанні тканинною терапією. У запущених випадках тварин вибраковують.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Литые детали для разной сельхозтехники, запчасти, изготовление изнашиваемых деталей плугов и культиваторов Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.