24 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Запалення лімфатичних судин


Пищевая непереносимость гистамина

Запалення лімфатичних судин

(Lymphangitis)
Загальна інформація
Лімфангіїт начастіше виникає на тлі гнійного або гнильного ураження тканин (фурункул, карбункул, флегмона, остеомієліт, септичний артрит й ін.). У коней зустрічається ензоотичний лімфангіїт, що характеризується запаленням лімфатичних судин дерми і гіподерми з утворенням гнійних вогнищ і виразок.
Патогенез
Мікроорганізми і токсичні продукти їхньої життєдіяльності, потрапляючи в лімфатичні шляхи, уражують ендотелій і прилеглі до нього тканини, нерідко викликаючи згущення і коагуляцію лімфи, а також круглоклітинну інфільтрацію на фоні запальної гіперемії і набряку. Можлива коагуляція лімфи й утворення тромбів. При ураженні дрібних лімфатичних судин, що утворюють первинну лімфатичну мережу (часто шкіри), виникає сітчастий лімфангіїт (Lymphangitis reticularis) із чітким контуруванням судинної мережі. Процес може переходити на більш великі і навіть магістральні лімфатичні судини, в результаті чого виникає так званий стовбуровий лімфангіт (Lymphangitis truncularis).  У зв'язку з ураженням стінок лімфатичних судин і клапанів уповільнюється або припиняється потік лімфи. Запальний процес зазвичай поширюється в напрямку до лімфатичних вузлів. Внаслідок клітинної інфільтрації збуджені лімфатичні судини ущільнюються, просвіт їх заповнюється лімфоцитами і згустками фібрину, після чого при сприятливому перебігу і належному лікуванні запальний процес згасає. Просвіт лімфатичних судин звільняється від фібринових згустків лімфи, нормалізується стан судинних стінок, відновлюється потік лімфи. У випадку гнійного лімфангіїту в просвіті лімфатичних судин накопичується гнійний ексудат, яким просочується навколишня клітковина (у собак, коней) або мононуклеарним інфільтратом (у великої рогатої худоби, свиней). По ходу лімфатичних судин можливе утворення абсцесів і навіть флегмони. В останньому випадку загрожує ускладнення сепсисом. У ряді випадків має місце розвиток асептичного (як правило, серозного) лімфангіїту з інфільтрацією моноцитами і макрофагами (особливо у великої рогатої худоби); при цьому монокіни, що виділяються мононуклеарами, індукують бурхливе розрощення сполучної тканини навколо й у товщі лімфатичної судини. Виникає облітерація, або звуження лімфатичного русла з виникненням набряку. Сітчастий лімфангіїт найчастіше спостерігається в ділянці шкіри мошонки або вимені, супроводжується гіперемією і болючістю. При стовбуровому лімфангіїті на непігментованій шкірі виявляються значні гіперемійовані смуги по ходу глибше розташованих уражених лімфатичних судин; поверхнево розміщені судини чітко контуруються.
Діагноз
Ставиться з урахуванням характерних симптомів. При глибоких лімфангіїтах потрібне ретельне клінічне дослідження й обов’язкове виявлення збільшеного регіонарного лімфатичного вузла. Іноді проводять посіви гною на живильні середовища із визначенням чутливості збудника до окремих антибіотиків.
Лікування
В першу чергу проводять санацію первинного вогнища ураження, оскільки лімфангіїт зазвичай являє собою вторинне захворювання. Проводять розкриття гнійників і екстирпацію лімфатичних судин, що нагноїлись, та вузлів. Рану дренажують, застосовують загальну і/або місцеву антисептичну терапію антибіотиками, сульфаніламідами і хінолонами. Нерідко місцево використовують антисептики, що добре себе зарекомендували, й їхні розчини (ксероформ, йдоформ, нітрофурани та ін.). У випадку висікання лімфатичних вузлів накладають глухі шви. Показана коротка новокаїн-антибіотикова блокада, спирт-іхтіолові, димексид-новокаїнові (з антибіотиком і додаванням лідази) компреси, теплові процедури. Протипоказано масаж і втирання мазей, тому що це сприяє руйнуванню тромбів, демаркаційних бар'єрів, загостренню і генералізації. Рекомендовано повний спокій.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Литые детали для разной сельхозтехники, запчасти, изготовление изнашиваемых деталей плугов и культиваторов Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.