24 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Гнійна хірургічна інфекція


Пищевая непереносимость гистамина

Гнійна хірургічна інфекція

Загальна інформація

Розрізняють моноінфекцію (один збудник), поліінфекцію (декфілька збудників), повторне зараження початковими збудниками (реінфекція), послідовне зараження мікробами різних видів (секундарне інфікування). Мікроорганізми впливають на тварину специфічними продуктами своєї життєдіяльності (екзо- і ендотоксинами), а також неспецифічними токсичними речовинами (індол, скатол, сірководень, аміак й ін.), ферментами (протеолітичними, гліколітичними тощо).

Етіологія

Збудники гнійної хірургічної інфекції. Стафілокок (білий і золотистий)  утворює ендотоксин, а також специфічні токсичні продукти – стафілогемолізин і стафілолейкоцидин; викликає септичні процеси з метастазами. Гній густий, сметаноподібний.

Стрептокок – утворює хемолізин, розплавляє лейкоцити, гістазу і гіалуронідазу, лізує сполучну тканину, сприяючи поширенню інфекції; диференціюють гемолітичний і анаеробний стрептокок. Загальне нагноєння протікає без метастазів. Нерідко уражуються суглоби, молочна залоза (мастит), ендокард (ревматичний стрептокок).

Синьогнійна паличка – паразитує на шкірі (сапрофіт). Вона виробляє пігменти (піоціанін, піофлуоресцеїн), що додають гнійному ексудату зеленуватий відтінок із запахом черемшини. Токсичні речовини мікроба – токсин піоціанолізин (викликає гемоліз) і фермент піоціаназа (розчиняє еластику).

Кишкова паличка – сапрофіт кишок. Викликає нагноєння в черевній порожнині та її органах, а також шкіри. Часто діє в асоціації з іншими мікроорганізмами, зумовлює нагноєння з неприємним запахом і газами. Викликає розпад тканин, в основному фасцій і апоневрозів. У рані порушує процеси гранулювання, оскільки руйнує капіляри.

Факультативний анаероб Corynebacterium pyogenes (B. Pyogenes) викликає утворення нагноєння в різних органах і тканинах великої рогатої худоби і свиней. Особливістю процесів, що зумовлюються даним мікроорганізмом, є інтенсивна проліферація сполучної тканини навколо ураженої ділянки (хронічний процес). У свіжих вогнищах ексудат грузлий, тягучий, жовтуватий із зеленим відтінком; у більш пізньому періоді нагноєння він стає густим сирно-гнійним.

Пневмокок (сапрофіт) є чинником нагноєння в плевральній і черевній порожнинах, суглобах, матці. Ексудат містить фібрин.

Ці й інші збудники викликають гнійне ускладнення ранового процесу, уражують суглоби й інші органи, а також призводять до виникнення абсцесів, флегмон, сепсису.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   страуси
   перепела
   цесарки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Литые детали для разной сельхозтехники, запчасти, изготовление изнашиваемых деталей плугов и культиваторов Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.