21 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Хірургія - Флегмона


Пищевая непереносимость гистамина

Флегмона

(Phlegmone)
Загальна інформація

Флегмона – гостре гнійне розлите запалення пухкої клітковини. Розрізняють поверхневу (підшкірну) і глибоку (підфасціальну, міжм’язову) флегмону. Крім того, розрізняють медіастинальну, ретроперитонеальну, білясуглобову та інші види флегмон.

Етіологія

Слід мати на увазі, що флегмона утворюється в ділянках організму, де є пухка клітковина, у той час як абсцес може виникнути в будь-яких тканинах і органах (мозок, легені, рогівка й ін.).

При флегмоні нагноєнню часто передує серозна ексудація, яка є   сприятливою основою для наступної гранулоцитарної інфільтрації, розпаду тканин, абсцедування і нагноєння. У зв’язку з цим флегмона характеризується певною стадійністю свого розвитку.

Для серозної стадії характернf розлита, порівняно м’яка, без чітких меж припухлість. Cпостерігається певне пригнічення тварини, температура тіла, частота пульсу і дихання нерідко знаходяться в межах норми.

Стадія клітинної інфільтрації супроводжується помітним ущільненням припухлості і значною її болючістю. Тварина пригнічена, температура тіла, частота пульсу і дихання – за верхніми межами норми.

На стадії розплавлювання тканин, у зв’язку з формуванням гнійної порожнини, виникає інтоксикація продуктами життєдіяльності мікробів і розпаду тканин, що проявляється значним пригніченням тварини, гарячкою, прискоренням частоти пульсу і дихання, гіперлейкоцитозом і т.п.

При міжм’язовій і субфасціальній флегмонах місцеві ознаки флегмонозного процесу менш помітні, при ураженні шарів клітковини, розташованих під щільними фасціями, в наслідок значного тиску виявляється більш виражена болючість, інтоксикація, погіршуються умови формування захисного вала і сполучнотканинного бар’єра. При цьому вже на другу добу після захворювання різко підвищується температура тіла, спостерігається виражене пригнічення тварини, значно прискорюється частота пульсу і дихання, верхніх меж досягає гіперлейкоцитоз.

На стадії абсцедування флегмони з’являються фокуси розм’ягшення, в яких пальпаторно визначають флюктуацію.

З проривом гнійного ексудата назовні знижується температура тіла і поліпшується загальний стан.

Гнійна порожнина при флегмоні нерідко має кишені із широкими і вузькими входами. Часто вона розділена фасціальними листками або м’язовими прошарками, відносно стійкими до ферментів гною.

Діагноз

Ставлять на підставі характерних симптомів і результатів пункції.

Лікування

На початкових стадіях флегмони для запобігання розплавленню тканин застосовують спиртові компреси з димексидом (1:1) і одночасно загальну антибіотико і/або сульфаніламідотерапію. При виражених симптомах прогресуючого нагноєння проводять негайний розтин, який роблять досить широким, або роблять декілька менших розрізів вогнища інфільтрації і розплавлювання тканин, у гнійну порожнину вводять пухкі пучки марлі (бинта), просочені антисептичними розчинами або імпрегновані відповідними порошками. Крім того, проводять дренажування. Одночасно до поліпшення загального стану тварини і початку гранулювання застосовують антибіотико- і/або сульфаніламідотерапію, вводять препарати кальцію, гексаметилентетраміну, серцеві засоби і т.п.

При глибокій флегмоні, коли важко визначити локалізацію основного вогнища ураження і намітити раціональний доступ до нього, протягом декількох днів вимушеного очікування абсцедування проводять загальну антисептичну терапію. З появою фокусів флюктуації визначають місце розрізу.

Відсутність поліпшення загального стану тварини після операції свідчить про ускладнення флегмони, яке проявляється значним розшаруванням тканин з утворенням кишень, наповнених гноєм і тканинними фрагментами, що розплавляються, гнійним запаленням лімфатичних судин, вен, бурс, сухожилків, сухожильних піхв, кісток, суміжно розташованих суглобів, а також виникненням сепсису.

Погіршення стану тварини (підвищення температури тіла, болючість, наростання лейкоцитозу, зміни сечі тощо) після короткочасного поліпшення в результаті оперативного втручання може бути також обумовлено закупоренням ранового каналу тампоном і затримкою ексудата в глибині. При цьому необхідно провести ревізію вогнища ураження і замінити або видалити пучок марлі, тампон, дренаж.

Ветсанекспертиза
Ветеринарно - санітарна оцінка продуктів забою при флегмоні

У разі виявлення в паренхіматозних органах численних абсцесів їх направляють на утилізацію, а тушу використовують залежно від результатів мікробіологічного дослідження. Якщо абсцеси виявлені в соматичних лімфатичних вузлах і м’язах, тушу і внутрішні органи утилізують.

За наявності поодиноких інкапсульованих абсцесів їх зачищають, а продукти забою використовують залежно від результатів мікробіологічного дослідження. 

У разі виявлення флегмон, що супроводжуються специфічним запахом (іхорозним), який не зникає, тушу і органи направляють на утилізацію.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает? Кукуруза Поилки для КРС с нагревателем Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.