23 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Асфіксія новонароджених


Пищевая непереносимость гистамина

Асфіксія новонароджених

Asphyxia neonatorum
Загальна інформація
Стан орга­нізму, при якому в крові тварин відзначають знижений вміст кисню і надлишок вуглекислоти.
Етіологія
В період внутрішньоутробного розвитку дихання плода забезпечується через кровоносну систему плаценти. У разі важких, затяжних родів, особливо при тазовому передлежанні, часто виникає защемлення пуповини, що погіршує або повністю припиняє приплив крові до плода. В таких випадках розвивається асфіксія і плід гине або народжується з важкою формою гіпоксії.
Патогенез
Підвищений вміст у крові вуглекислого газу передчас­но викликає у нього дихальні рухи, а нестача кисню сприяє виходу меконіюв навколоплідну рідину, яку плід аспірує разом з меконієм, що спричинює пневмонію. При защемленні пуповини гальмується надходження поживних речовин до плода, який повинен використову­вати власні запаси глікогену, що в умовах нестачі кисню сприяє під­вищенню в тканинах кількості молочної кислоти і зниженню рН крові.
Симптоми
Розрізняють дві форми асфіксії тварин — легку й важку. При легкій у новонародженого зберігаються всі рефлекси, але дихає тварина з хрипами. Язик набубнявілий і вису­вається з ротової порожнини, слизові оболонки синюшні ("синюха"), частота серцевих скорочень прискорена. Важка форма асфіксії характеризується згасанням рефлексів. Слизова оболонка ротової порожнини і язик білого кольору ("біла асфіксія"), час­тота серцевих скорочень зменшена, дихання супроводжується хрипами.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі обстежень плода в родових шляхах і оцінки його рефлексів. Сприятливою діагностичною ознакою є зна­ходження меконію в навколоплідних водах. Визначають рівень молоч­ної кислоти, рН крові та інші показники кислотно-лужної рівноваги.
Лікування
Насамперед необхідно звільнити дихальні шляхи ново­народженого від слизу й навколоплідних вод. З цією метою носові отвори швидко протирають марлевою серветкою, піднімають тварину за задні кінцівки або низько нахиляють його голову. Із ніздрів і трахеї рідину відсмоктують гумовим балончиком або шприцом,з'єднаним з гумовою трубкою. Одночасно новонародженого сприскують холодною водою й ретельно розтирають солом'яними джгутами. Після цього тварині надають положення з припіднятим тазом і опущеною головою та здійснюють штучне дихання. Для збудження дихального центру вводять лобелін, а для підтримання серцевої діяльності — кофеїн (0,5—1 г), камфорне масло. При важкій формі асфіксії реко­мендується застосовувати речовини, які запобігають виникненню ме­таболічного ацидозу. Ефективне одночасне введення внутрішньо­венно 4—5%-го розчину натрію гідрокарбонату в дозі 4,5—6,5 мл та 10%-го розчину глюкози в дозі 0,5 на 1 кг маси тварини.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при асфексія новонароджених- утилізують
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.