23 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Піємія


Пищевая непереносимость гистамина

Піємія

Pyaemia puerperalis
Загальна інформація
Ускладнення післяродового запаль­ного процесу в геніталіях чи інших органах самки внаслідок проник­нення стафілококів, стрептококів, їхніх асоціацій та інших гнильних мікроорганізмів з важким станом, утворенням нових гній­них вогнищ внаслідок поширення патогенних мікроорганізмів з пер­винного вогнища запалення.
Етіологія
Захворювання розвивається після потрапляння в травмо­вані тканини статевого апарату гнильної мікрофлори.
Симптоми
При гінекологічному дослідженні тварини вияв­ляють гнійне запалення статевих органів з яскраво вираженою атонією литки. Клінічні ознаки хвороби, яка розвивається швидко, залежать від патогенності мікроорганізмів, кількості метастазів та їхньої ло­калізації. Температура тіла хворої тварини підвищується до 40—41 °С і може періодично коливатися чи навіть знижуватися до норми. Озно­би проявляються щодня, кілька разів за день або через деякі проміжки часу. Змінюється частота та якість пульсу, крива пульсу звичайно випереджає криву температури. Слабкий пульс є ознакою токсичного ураження серцевого м'яза. Загальний стан тварини пригнічений, вона відмовляється від корму, п'є багато води, молокоутворення припиняється. У внутрішніх органах (легеиі, печінка, ішрки, селезінка) та в суглобах кінцівок з'явля­ються метастази, у складних суглобах — кульшовому та колінному — виникають гнійні артрити. Часто уражується скакальний суглоб. У разі захворювання суглобів тварина втрачає здатність рухатися й змушена довго лежати. При вимушеному і тривалому лежанні порушується крово- та лімфообіг у м'яких тканинах, особливо там, де є вирости кісток, що призводять до утворення пролежнів (декубітальних виразок). При післяродовій піємії зменшується кількість еритроцитів, інколи спостерігають гемоглобінемію й гемоглобінурію. Лейкоцитоз розці­нюється як добра прогностична ознака, а лейкопенія — навпаки. Вна­слідок розпаду еритроцитів розвивається гемолітична жовтяниця. У разі хронічного перебігу хвороби остання свідчить про функціональну недостатність печінки, а альбумінурія — про патологічний процес у нирках. Хвороба може тривати 15 днів. При своєчасному лікуванні й до­статніх захисних силах організму тварина видужує, а в решті випадків — гине. При хронічному перебігу хвороба триває місяцями і призводить до кахексії та загибелі тварини.
Ветсанекспертиза
ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при піємії

 У разі піємії туші її органи підлягають технічній утилізації.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.