19 січня 2021р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Вивертання та випадання матки


Пищевая непереносимость гистамина

Вивертання та випадання матки

Prolansus et imersio uteri
Загальна інформація
Післяродове ускладнення у корів, кіз, рідше у кобил, свиней, сук та кішок, яке виникає зразу після родів або через деякий проміжок часу.
Етіологія
Утримання вагітних тварин на похилій підлозі, бурхливі потуги після родів, швидке витягування плода надмірним зусиллям, розслаблення широких маткових зв'язок та ін.
Симптоми
Випадання матки починається інвагінацією, яка зали­шається непомітною. Згодом матка виходить за межі вульви. у корів у формі грушоподібного тіла і досягає скакального суглоба. У жуйних тварин після відокремлення посліду помітні карункули. У кобил випала матка має бархатисту поверхню, у свиней вона, ковбасоподібної, а у собак і кішок — форми парних трубок. Вивертання матки іноді поєднується з вивертанням сечового мі­хура та прямої кишки. Вивернутий сечовий міхур є сечоводами, з яких періодично виділяється крапельками сеча. Колір слизової оболонки матки спочатку червоний. З розвитком застійних явищ вона набуває синього або темно-синього кольору, набрякає, стає соковитою, драглистою; від висихання на слизовій обо­лонці утворюються тріщини, які кровоточать. До прибуття спеціаліста ветеринарної медицини вивернуту матку слід забинтувати чистим рушником або марлею.
Лікування
Для полегшення вправлення матки тварину розміщують на дерев'яному настилі так, щоб трохи підняти задню частину тіла. Матку обробляють розчинами етакридину лактату, фурациліну, анти­біотиків (до і після виділення посліду). Після сакральної анестезії акуратно відокремлюють послід. Тріщини змазують 5%-м спирто­вим розчином йоду, а потім емульсією стрептоциду або синто­міцину. Матку, починаючи з верхівки і до її основи, щільно забинтовують і підтримують в горизонтальному положенні. Поступово розбинтовуючи, двома руками вправляють її в піхву до верхівки. Потім кулаком правої руки, натискаючи на верхівку, вводять всю матку в черевну порожнину і розправляють. Протягом 5—7 хв руку не виймають для врівноваження температури випалої матки з темпера­турою тіла тварини. Після вправлення матки тварині 2—3 рази з проміжком у 1,5—2 год повторюють низьку сакральну анестезію і дають оглушливу дозу наркотику для ослаблення потуг і перейм. Кобилам вводять 10%-й розчин хлоралгідрату 100—150 мл інтравенозно. А великій рогатій худобі вливають 1000—1500 мл 40°-го спирту або горшки.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно - санітарна оцінка продуктів забою при Вивертання та випадання матки у разі відсутності запальнних процесів тушу і органи випускають без обмежень.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Конярство
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Опята на даче Удобрения Ильгиз Валитов: инвестиции в реальный производственный сектор – стратегическая задача развития экономики России Выгодно ли разводить в домашнем хозяйстве мясной скот? Разведение и содержание перепелов
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.