23 вересня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Акушерство й генетика - Гнійний мастит


Пищевая непереносимость гистамина

Гнійний мастит

Mastitis purulenta
Загальна інформація
Це захворювання має ри форми перебігу: гнійно-катаральний мастит; абсцес вим'я; флегмона вим'я. Гнійно-катаральний мастит розвивається на фоні катарального запалення молочної цистерни, молочних ходів та альвеол внаслідок зникнення інфекції через дійковий канал.
Етіологія
Хвороба виникає й розвивається внаслідок ушибів і травм вим'я, порушення цілісності лійкового сфінктера, пошкодження зубами телят, простуд або опіків вим'я, неправильного доїння тощо.
Патогенез
Патогенні мікроорганізми проникають у вим'я найчастіше через дійковий канал (галактогенним шляхом). Захворювання розвивається у висхідному порядку: спочатку уражується слизова оболонка цистерни та молочних ходів, а потім — залозистий епітелій львеол.
Симптоми
Уражена частка вим'я збільшена і болюча. Шкіра ньому переважно не змінена, але в ділянці ураженої частки гіперемійована. Дійка набрякла й болюча, тому доїння утруднюється. Міс­цева температура підвищена. При доїнні виділяється незначна кількість водянистого, мутного або червонуватого секрету з пластівцями казеїну. Пізніші виділення з хворої частки набувають характеру гнійного ексудату. Через 3—5 днів ознаки гострого запалення слабшають і починається видужування або процес переходить у хронічну форму. В останньому випадку ознаки гострого запалення поступово згасають, розміри вим'я зменшуються внаслідок його атрофії, а біля основи дійки утворюються молочні кісти через закупорення молочних ходів. У стінках дійкового каналу і молочної цистерни розростається фіб­розна тканина, яка прощупується як щільні вузлики й тяжі, що порушують прохідність дійкового каналу. Молоко видоюється лише під великим тиском тонкою цівкою. Хронічна форма захворювання практично невиліковна і часто є причиною вибракування корів.
Лікування
На початку захворювання лікування спрямоване на усу­нення інфекції з ураженої частки вим'я. З цією метою його часто здоюють, поєднуючи з легким масажем у напрямку від основи вим'я до дійок. Усередину вим'я вливають розчини калію перманганату (1:500), 2%-го стрептоциду, 1%-го іхтіолу, а також пеніциліну 50— 100 тис. ОД. Не слід вводити більше як 200 мл розчину, оскільки це сприятиме поширенню патогенної мікрофлори з нижніх відділів вим'я у верхні. Якщо ж уражена частка вим'я не піддається лікуванню, щоб уникнути поширення інфекції на інші частки, в неї вводять 50 мл 5%-го розчину йоду, потім масажують, досягаючи цим повного припи­нення функції та атрофії ураженої частки. Помічено, що в таких випад­ках підвищується продуктивність здорових часток вим'я.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою при Гнійний мастит

Санітарна оцінка. При всіх формах маститу вим’я утилізують. У випадку виявлення незначних патологічних змін в одній із часток вим’я і відсутності реакції у надвим’яних лімфатичних вузлах, туші та інші продукти забою випускають у реалізацію. За умови гострих запалень з яскраво вираженими патологоанатомічними змінами у тканинах вим’я і реакції у надвим’яних лімфовузлах, проводять бактеріологічне дослідження, за результатами якого і оцінюють м’ясо.

Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Очистка сельхоз культур Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.