23 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Інфекційні - Септицемія


Пищевая непереносимость гистамина

Септицемія

Загальна інформація
Інфекційна хвороба бджолиних сімей, яку викликає бактерія Pseudomonas apisepticum і яка супроводжується розмножен­ням збудника в гемолімфі бджіл, що призводить їх до загибелі з подальшим характерним розпадом загиблих бджіл.
Патогенез

 

Симптоми
Хвороба частіше проявляється при несприятливих умовах утримання (навесні, восени, менше влітку), гинуть дорослі бджоли. Може перебігати в гострій і латентній формах. Дорослі бджо­ли не можуть літати, повзають по землі, а потім стають малорухомими через ураження грудних м'язів, виповзають з вулика й змахують кри­лами, розповзаються і гинуть у конвульсіях. Гемолімфа бджіл набуває мутно-білого кольору, внаслідок розвитку в неї бактерій. Загиблі бджоли змінюють колір іноді до чорного й швидко розпадаються на сегменти, що є характерною клінічною ознакою при цьому захворю­ванні. Розвиток збудника в гемолімфі призводить до розладу травлен­ня, виникнення діареї.
Діагноз
Діагноз на септицемію ставлять на основі характерних клінічних ознак хвороби, результатів бактеріологічного дослідження з урахуван­ням епізоотологічних даних.
Лікування
При виявленні захворювання бджіл на септицемію пасіку оголошують неблагополучною щодо цієї хвороби, вводять обмеження і проводять заходи згідно з діючою ін­струкцією. Крім того, пасіку розміщують у сухому місці. Хворі бджо­лині сім'ї переганяють в сухі продезінфіковані вулики, гнізда скоро­чують й утеплюють, у зимівниках створюють оптимальні умови для утримання бджіл.
Хворим сім'ям та тим, які підозрюються у захворюванні на септи­цемію, згодовують корм із тетрацикліном або хлортетрацикліном. Лікувальний сироп із вмістом тетрацикліну чи хлортетрацикліну по 300 тис. ОД на 1 л дають з розрахунку по 100—150 мл на вуличку бджіл тричі з інтервалом 5—6 днів. Дезінфекцію проводять згідно з рекомен­даціями щодо застосування дезінфекційних засобів у бджільництві.
Мед, пергу, пилок, одержані від хворих бджолиних сімей, викорис­товують для харчових цілей, віск після знезараження — для перероб­ки. Знезаражують його, як і при американському гнильці. Обмеження з пасіки знімають після ліквідації захворювання і вико­нання вимог діючої інструкції.
Ветсанекспертиза
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою при Септицемії.
За відсутності патологоанатомічних змін у м'язах тушки хворої і підозрілої у захворюванні птиці проварюють, внутрішні органи утилізують. За наявності патологічних змін у м'язах тушки і внутрішні органи утилізують.

Збудник хвороби
Бактерія Pseudomonas apisepticum
Епізоотологія
Розвиток септицемії спричиняють висока вологість, гнізді бджіл, розміщення їх у низьких затемнених і заболочених місцях, зимівля у сирих зимівниках і використання недоброякісного корму. Часто септицемія спостерігається у бджолосім'ях в змішаній формі з ентеробактеріозами. Джерелом інфекції є хворі бджоли. Проте встановлено, що кліщ вароа здатний бути резервантом збудника септицемії й передавати його здоровим бджолам при травмуванні кутикули кліщем.
Групи тварин, що вражаються:
Бджільництво

Свіжі обговорення на агро-форумі: Помидоры: подвязывать или нет? Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.