08 серпня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Токсокароз і токсаскароз


Пищевая непереносимость гистамина

Токсокароз і токсаскароз

Toxocarosis et Toxascaro
Загальна інформація
Хворіють собаки, кішки, лисиці, песці та інші дикі м'ясоїдні тварини. Хворобу спричиняють круглі паразитичні черви, які локалізуються в шлунку і тонкому відділі кишечнику. Ці гельмінтози характеризуються пору­шенням травлення.
Toxocara canis
Toxocara canis
Патогенез
Хворі тварини виділяють у навколишнє середо­вище яйця гельмінтів, у яких протягом 3—15 днів формуються личин­ки. Зараження відбувається прй заковтуванні з кормом або водою інвазійних яєць збудників. Після звільнення в кишечнику від яйцевих оболонок частина личинок T.canis і T.cati мігрує через кровоносну систему по організму і може бути причиною внутрішньоутробного зараження цуценят. Збудник розвивається прямим шляхом без міграції личинок в ор­ганізмі живителя. Статевозрілої стадії паразити досягають через три тижні— 1,5 міс.
Симптоми
Симптоми проявляються порушенням діяльності органів травлення (пронос або запор, блювання, відсутність апетиту, іноді він спотво­рений). Спостерігаються пригнічення, схуднення, анемічність слизо­вих оболонок. Прй значній інтенсивності інвазії у тварин можуть виникати нервові розлади, зокрема епілептичні судороги. Міграція яичинок токсокар через легені викликає пневмонію. Порівняно з токсокарозом токсаскароз м'ясоїдних тварин перебігає в легшій формі.
Патологічні зміни
На початку хвороби мігруючі личин­ки токсокар травмують слизову оболонку кишечнику, кровоносні ка­піляри та альвеоли легень. У цуценят їх можна виявити в печінці й легенях. Пізніше статевозрілих паразитів знаходять у тонкому відділі кишечнику. Гельмінти спричиняють катаральне запалення слизової оболонки кишечнику, з'являються виразки. При значній кількості збуд­ників токсокарозу і токсаскарозу розвивається геморагічний ентерит, іноді відбувається закупорювання кишечнику гельмінтами з розривом його стінок та виникненням перитоніту. При проникненні токсокар у печінку виникають закупорювання ними жовчних ходів і холангіт.
Діагноз
Діагноз ставлять з урахуванням епізоотологічних даних та симп­томів хвороби. Прижиттєвий діагноз підтверджують результатами до­слідження фекалій за методом Фюллеборна і виявленням у них яєць збудників. При цьому необхідно вміти їх диференціювати, що можна легко зробити за будовою зовнішньої оболонки яєць: у токсаскарисів вона гладенька, а у токсокар — комірчаста. Посмертно для знаходжен­ня круглих гельмінтів проводять розтин кишечнику та жовчних ходів печінки і звертають увагу на характерні патолого-анатомічні зміни при цих інвазіях. Аскаридатози слід диференціювати від дипілідіозу та анкілостома­тидозів м'ясоїдних тварин. Важливе значення в такому разі мають лабораторні методи діагностики.
Лікування
Для дегельмінтизації хворих тварин застосовують тетрамізол, пірантел тартрат, мебенвет гранулят, фебантел, солі піперази­ну, бровадазол-плюс, бровалевамізол, ветлевамізол, брованол, брова­нол-плюс тощо. Тетрамізол гранулят 20%-й дають собакам та кішкам одноразово з кормом у дозі 50 мг/кг маси тіла, пірантел тартрат — 8—10 мг/кг, мебенвет гранулят 10%-й—600 мг/кг. Фебантел призначають собакам із кормом або у вигляді суспензії три дні підряд у дозі 10 мг/кг за ДР. Солі піперазину згодовують у дозі 200 мг/кг три дні підряд. Бровада­зол-плюс застосовують перорально в дозі 3—3,5 г/10 кг, бровале­вамізол або ветлевамізол — 1 мл/10 кг, брованол і брованол-плюс — 1 г порошку або одна таблетка на 10 кгмаси тіла.
Профілактика
Лисиць та песців необхідна утримувати в клітках із сітчастою підлогою. Щоденно клітки й будиночки очищають. Перед розміщенням лисиць і песців, від яких чекають приплоду, клітки обпалюють паяльною лампою. Двічі прово­дять профілактичну дегельмінтизацію хутрових звірів: першу— після відлучення щенят (червень—липень), другу — перед гоном (грудень) Щенят собак і песців дегельмінтизують відповідно у 22—25-денному та 70—80-денному віці. Для самок застосовують антгельмінтики за місяць до родів та через місяць після них. Приміщення дезінвазують 5%-м гарячим (70—80 °С) розчином їдкого натру або калію, карболової кислоти з розрахунку 1 л/м2 поверх­ні при експозиції 3 год. З метою знищення гризунів нерідко проводять дератизацію звіроферм.
Збудник хвороби
Toxocara canis — нематода сіро-жовтого кольору, серед­нього розміру. Самці досягають довжини 5—10, самки — 9—18 см. Дещо менший збудник T.cati (3—10 см). На головному кінці паразитів знаходяться широкі кутикулярні крила. Яйця майже круглі, середньо­го розміру, незрілі, темно-сірі, зовнішня шкаралупа комірчаста. Taxascaris leonina—світло-жовті гельмінти. На їхньому головному кінці розміщені вузькі бокові крила. Самці - завдовжки 4—7, самки 6—10 см. Яйця круглі, незрілі, середнього розміру, світло-сірі, зов­нішня оболонка гладенька.
Епізоотологія
Гельмінтози зустрічаються майже повсюди. У дея­ких випадках м'ясоїдні заражаються при поїданні гризунів (пацюки, миші) — резервуарних живителів личинок зазначених нематод. На токсокароз хворіють переважно цуценята у віці від двох тижнів до 3 міс і старше. При проникненні в організм людини личинки токсокар можуть мігрувати по тілу й спричиняти важку хворобу. Яйця збудників дуже стійкі проти факторів навколишнього середо­вища, тому тривалій час зберігаються у грунті. Вони втрачають життєздатність лише через 22 доби після обробки фекалій тварин 5%-м розчином фенолу.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   лисиця
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Методы борьбы с кротами Какая производительность у комбайна клаас тукано 580? Трапензунд, Керасунд (черенкование)
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.