12 серпня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Місцеве самоврядування - Розвиток місцевого самоврядування в Україні - Відповідальність депутата сільської, селищної ради - Відповідальність депутата сільської, селищної рад: поняття та види


Відповідальність депутата сільської, селищної ради

Відповідальність депутата сільської, селищної рад: поняття та види

Ответственность депутата сельского, поселкового советов: понятие и виды

В загальному вигляді відповідальність депутата сільської, селищної ради можна визначити як передбачені нормами чинного законодавства України негативні наслідки, що наступають для депутата унаслідок порушенням ним норм права.

 

Відповідальність депутата сільської, селищної ради є необхідним елементом його правового статусу і її особливості обумовлені політико-правовою природою депутата як представника територіальної громади в органі публічної влади – сільській, селищній раді. До найважливіших з них можна віднести такі:

 

  1. За своїм характером відповідальність депутата сільської, селищної ради носить публічно-правовий характер, тобто вона передбачає лише такі негативні правові наслідки, які пов’язані з обмеженнями у здійснені депутатом публічних функцій (виконання депутатських повноважень). В цьому плані слід відрізняти відповідальність громадянина, що наступає для нього на загальних підставах (кримінальна, адміністративна, дисциплінарна, цивільно-правова) і відповідальність громадянина, обраного депутатом, за невиконання чи неналежне виконання своїх публічних функцій як члена представницького органу публічної влади (конституційно-правова відповідальність).

  2. Підставою для притягнення до відповідальності  громадянина саме в якості депутата сільської, селищної ради може бути порушення ним тих вимог чинного законодавства, що передбачають належне виконання ним депутатських обов’язків.

  3. Можна виділити два види конституційно-правової відповідальності депутатів сільської, селищної ради:

  • колективну (солідарну);

  • індивідуальну (персоніфіковану).

 

Колективна (солідарна) конституційно-правова відповідальність наступає для всього депутатського корпусу сільської, селищної ради незалежно від діяльності окремого депутата шляхом дострокового припинення повноважень ради за наявності передбачених законом юридичних підстав і вона має місце у таких випадках:

 

  1. якщо сільська, селищна рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, законів України, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;

  2. якщо сесії сільської, селищної ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені законом України про місцеве самоврядування, або сільська, селищна рада не вирішує питань, віднесених до її відання.

 

За наявності таких підстав  повноваження сільської, селищної ради, а отже і всіх депутатів ради, припиняються достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням Верховної Ради України, яка призначає позачергові вибори депутатів сільської, селищної ради.

Специфічною формою колективної конституційно-правової відповідальності депутатів сільської, селищної ради є також визнання рішення ради незаконним в судовому порядку.

Конституційно-правова відповідальність депутата сільської, селищної ради, що має індивідуальний (персоніфікований) характер, може набувати таких форм, як дострокове припинення його повноважень за наявності підстав, передбачених законом (за наявності офіційних документів, за рішенням ради чи шляхом відкликання виборцями).


Свіжі обговорення на агро-форумі: Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Методы борьбы с кротами
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.