04 червня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Місцеве самоврядування - Розвиток місцевого самоврядування в Україні - Органи самоорганізації населення як важлива форма взаємодії депутата сільської, селищної ради з членами територіальної громади - Поняття та види органів самоорганізації населення


Органи самоорганізації населення як важлива форма взаємодії депутата сільської, селищної ради з членами територіальної громади

Поняття та види органів самоорганізації населення

Понятие и виды органов самоорганизации населения

Орган самоорганізації населення є однією з важливих форм взаємодії депутатів сільських, селищних рад з членами територіальної громади. Зокрема, слід підкреслити їх важливу роль у забезпеченні функціонування на місцевому рівні інститутів прямої демократії та покращання якості громадських послуг, що надаються населенню в системі місцевого самоврядування.

Орган самоорганізації населення – це представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення.

Можливість створення органів самоорганізації населення передбачена Конституцією України (стаття 140), а за своєю природою вони мають ознаки як органу публічної влади, так і громадського об’єднання. З першими їх об’єднує те, що органи самоорганізації населення можуть здійснювати окремі повноваження публічної влади, якими вони наділяються сільською, селищною радою, а схожість з громадськими об’єднаннями полягає в тому, що органи самоорганізації населення працюють на громадських засадах (за виключенням керівника й секретаря органу, які за рішенням загальних зборів жителів села, селища, можуть працювати в ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів, переданих органу самоорганізації населення сільською, селищною радою) і їх діяльність базується на засадах добровільностіщодо взяття на себе окремих повноважень сільської, селищної ради.

У селах та селищах створюються відповідно сільські та селищні комітети органів самоорганізації населення. Наприклад, доцільно створювати сільський комітет органу самоорганізації населення в селі, яке входить до складу іншого села.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Покупаю тыкву 1-го сорта Баттернат, Матильда и Плуто нового урожая Зерновая культура Рапс Желтеют листья озимого ячменя Универсальный трактор Чем кормить лошадь зимой?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.