22 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Місцеве самоврядування - Розвиток місцевого самоврядування в Україні - Органи самоорганізації населення як важлива форма взаємодії депутата сільської, селищної ради з членами територіальної громади - Положення про органи самоорганізації населення


Органи самоорганізації населення як важлива форма взаємодії депутата сільської, селищної ради з членами територіальної громади

Положення про органи самоорганізації населення

Положение об органах самоорганизации населения

Розробка проекту Положення про орган самоорганізації населення покладається, як правило, на ініціативну групу. Положення розробляється з урахуванням норм Конституції та законів України, Статуту територіальної громади, Типового положення про орган самоорганізації населення (у разі його прийняття сільською, селищною радою), рішення сільської, селищної ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення, інших рішень ради, в яких визначаються повноваження, якими наділяється орган самоорганізації населення.

 

Закон України “Про органи самоорганізації населення” встановлює перелік необхідних відомостей, що мають бути викладені в Положенні про орган самоорганізації населення. До них відносяться:

1) назва та юридична адреса органу самоорганізації населення;

2) основні завдання та напрями діяльності органу самоорганізації населення;

3) права і обов'язки членів органу самоорганізації населення;

4) територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення;

5) строк повноважень органу самоорганізації населення та порядок їх дострокового припинення;

6) порядок використання коштів та іншого майна, порядок звітності;

7) порядок припинення діяльності органу самоорганізації населення.

 

Цей перелік не є вичерпним, Закон допускає можливість включення до Положення інших питань, пов'язаних з діяльністю органу самоорганізації населення, і їхнє відображення в Положенні не може вважатися підставою для відмови у реєстрації органу самоорганізації населення. Зокрема, в Положенні доцільно визначити територію та юридичний статус органу самоорганізації населення, його чисельний склад, матеріальну та фінансову основи діяльності, структуру органів управління, форми та підстави відповідальності членів органу самоорганізації населення, власні повноваження органу, порядок прийняття ним рішень, організаційні форми роботи органу самоорганізації населення, спосіб його легалізації, порядок внесення змін до Положення тощо.

Контроль за дотриманням органом самоорганізації населення Положення покладається на відповідну сільську, селищну раду та її виконавчий орган, який здійснив реєстрацію органу самоорганізації населення.

Проте це не виключає участі жителів села, селища у здійснені такого контролю. У разі встановлення жителями фактів порушення органом самоорганізації населення Положення, вони можуть сповістити про це сільську, селищну раду та її виконавчий комітет або ініціювати питання про дострокове припинення повноважень органу самоорганізації населення або його переобрання.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Гусеничная пара - кто что знает? Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Агро-выставка RAMAVA видео Яблоки
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.