07 серпня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Основи бізнесу - Механізм створення власної справи - Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності


Механізм створення власної справи

Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності

Государственная регистрация субъектов предпринимательской деятельности
Порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від їх організаційних форм і форм власності, за вийнятком окремих видів суб'єктів підприємництва (банки, засоби масової інформації, фондові біржі), для яких законодавчими актами України встановлено спеціальні правила державної реєстрації, визначаються Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності (квітень. 1994 р.)

Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності здійснюється у виконавчому комітеті міської, районної в місті Ради народних депутатів або в районній, міській міст Києва і Севастополя державній адміністрації за їх місцезнаходженням (місцем проживання).

Місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи вважають місцезнаходження його постійно діючого керівного органу.

Місцем проживання громадянина-підприємця є зареєстроване в установленому порядку постіне місце його проживання.

Для державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності- юридичної особи власник або уповноважена ним особа подає до органу державної реєстрації:
а) засновницькі документи:
рішення власника майна або уповноваженого ним органу про створення суб'єкта підприємницької діяльності. Якщо власників або уповноважених ними органів два і більше, таким рішенням є засновницький договір;
б) реєстраційну картку;
в) документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору. При реєстрації приватного підприємства рішення власника не подається. Якщо власником суб'єкта є юридична особа, додатково подають нотаріально завірену копію свідоцтва про державну реєстрацію цієї юридичної особи.

Іноземна особа подає документ, що свідчить про реєстрацію в країні міцезнаходження. Цей документ має бути нотаріально засвідчений за місцем його видачі, перекладений на українську мову та легалізований у консульській установі України, якщо міжнародними договорами, в яких бере участь Україна, не передбачено інше. Зазначений документ може бути також завірений у посольстві відповідної держави в Україні та легалізований у Міністерстві закордоних справ України.

Для реєстрації подають оригінали засновницьких документів. Засновницькі документи складаються державною чи іншою мовою відповідно до ст. 11 Закону "Про мови в Україні", підписуються заявником, прошиваються та пронумеровуються.
Орган державної реєстрації не має права вимагати від заявника подання інших документів або оформлених за іншими вимогами, ніж це визначено у Положені про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, а також погодження засновницьких документів з органами державної виконавчої влади та іншими органами.
Свідотство про державну реєстрацію є єдиним документом, що дає суб'єктові підприємницької діяльності право на відкриття розрахункового, валютного та інших рахунків в установах банків, виготовлення печаток і штампів. На печатках і штампах має зазначатися номер свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

Перереєстрація суб'єктів підприємницької діяльності провадиться в порядку, встановленому для їхньої реєстрації, в разі зміни назви суб'єкта підприємницької діяльності, форми власності, організаційної форми суб'єкта підприємницької діяльності.

Скасування державної реєстрації здійснюється за особистою заявою суб'єкта підприємницької діяльності, а також на підставі рішення суду, арбітражного суду в таких випадках:
визнання недійсними або такими, що суперечать чинному законодавству, засновницьких документів;
здійснення діяльності,яка суперечить засновницьким документам та чинному законодавству;
неповідомлення суб'єктом підприємницької діяльності про зміну свого місцезнаходження (місця проживання).

За державну реєстрацію вноситься плата, розмір якої встановлює Кабінет Міністрів України залежно від суб'єкта підприємницької діяльності. Місцеві органи влади мають право встановлювати пільгову плату за державну реєстрацію. Одержані кошти зараховуються до позабюджетних фондів органів місцевого самоврядування за місцем реєстрації підприємця.

Законодавчими актами України можуть бути встановлені спеціальні правила державної реєстрації окремих організаційних форм підприємництва.

Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Методы борьбы с кротами Какая производительность у комбайна клаас тукано 580? Трапензунд, Керасунд (черенкование)
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.