13 серпня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Основи бізнесу - Теорія і практика планування підприємництва і агробізнесу - Концепція, функція та мета бізнес-плану


Теорія і практика планування підприємництва і агробізнесу

Концепція, функція та мета бізнес-плану

Концепция, функция и цель бизнес-плана
Слово "концепція" (лат.) - сприйняття:
1. Система поглядів на певне явище; спосіб розуміння, тлумачення якихось явищ, основна ідея будь-якої теорії.
2. В мистецтві - ідейно-творчий задум твору.

Формулювання концепції, при всій важливості цього моменту, може здатись складним для тих, хто не думав про це раніше. При складанні бізнес-плану, як правило, опираються на факти і точні дані. Розробка концепцій -єдине місце у процесі планування, яке привносить у бізнес емоційний аспект. Вона в загальних рисах свідчить про бачення того, яким буде ваше підприємство і повідомляє іншим, щоб розповісти їм про важливість вашого підприємства.

В той час як формулювання концепції створюється одним власником або керуючим, призначення розробляється разом з іншими учасниками бізнесу. Його важливість полягає в тому, що воно в стислій формі обумовлює найбільш важливі аспекти бізнесу. Власник або керуючий і його службовці точно знають, що вони будуть робити і для чого.

Цілі - це кроки, які здійснюють для виконання призначення підприємства. Вони носять загальний характер по відношенню до дій і відповідають таким критеріям: вони вимагають дотримання, є мотивуючими і не пов'язані з конкретними строками виконання.
Основна ціль (мета) бізнес-плану - досягнення розумного і здійснимого компромісу між тим, що фірма хоче і чого може досягнути. План покликаний показати працівникам і постійним інвесторам цілісність запропонованого курсу, продемонструвати, як одне випливає з іншого.

Кожна ціль повинна мати одне або декілька завдань для її здійснення. Досвідчені керуючі фірми орієнтовані на виконання цілей і завдань.

Завдання - це запланований або бажаний стан, який мотивує керуючого. Добрий менеджер використовує наявні ресурси для виконання не одного поставленого завдання, а зразу декількох, у порядку їх важливості.

Завдання повинні відповідати таким вимогам: воно повинно бути реальним, конкретним, обмеженим певними часовими рамками, вимірним і достатньо гнучким для здійснення.

Розглянемо приклад формування:

1. Концепції бізнес-плану.
В Україні фермер може мріяти про ферму, де б вирощувалося високоякісне зерно озимих перспективних вітчизняних сортів. Формування цієї мрії дає фермеру ціль, до якої він буде прагнути по мірі розвитку свого підприємства.

2. Призначення бізнес-плану
Фермерське господарство, яке займається вирощуванням перспективних сортів озимих зернових, поставляє високоякісне зерно на Київські борошномельні заводи за помірними цінами.

Після ознайомлення з цим формуванням стає ясно, що фермерське господарство займається виробництвом зерна, вирощує перспективні сорти озимих зернових, зацікавлене в поставці високоякісного зерна і призначає за нього ціну, орієнтовану на місцевий ринок.

3. Цілей бізнес-плану.
Фермер, який займається виробництвом високоякісного зерна, може ставити собі за мету збільшення прибутку цілком законно - на основі нарощування обсягів продажу зерна.

4. Завдання бізнес-плану.
Фермер в нашому прикладі може ставити собі за мету скорочення витрат на закупку насіннєвого матеріалу озимих зернових на 10% у 1998 році з метою збільшення рентабельності підприємства. Це завдання є конкретним - скорочення закупівельної вартості насіннєвого матеріалу зернових; вимірного - 10% досягаємою - передбачається, що він може скоротити закупки насіння озимих зернових; приносить позитивні результати - скорочення собівартості насіннєвого матеріалу веде до збільшення рентабельності; і обмеженого в часі - скорочення затрат на купівлю насіння повинно відбутися у 1998 році.

Функції бізнес-плану

Добре розроблений план включає в себе три основні функції:
По-перше. Бізнес-план виконує роль техніко-економічного обгрунтування (ТЕО). Розробка бізнес-плану примушує власника або менеджера-підприємця викласти свої дії на папері і дати обгрунтування та оцінку тих пропозицій, на які вони опираються. ТЕО допомагає визначити необхідність і належне розміщення ресурсів, вказуючи власнику на всі слабкі місця і упущення;
поряд з цим, бізнес-план покликаний скоротити до мінімуму можливі непередбачені труднощі.

По-друге. Такий план буде служити інструментом управління і виступати в ролі керівництва до перетворення задуманого в життя, а також буде критерієм, за допомогою якого буде дана оцінка роботі підприємства. За умов умілого використання, він дає можливість директору або власнику бізнесу звернути увагу на проблеми, що можуть виникнути у майбутньому і на існуючі можливості до того, поки вони не будуть упущені.

По-третє. Бізнес-план є інструментом для забезпечення фінансування даного підприємства. Незалежно від того, який характер носять капіталовкладення, на які ви розраховуєте: банківські інвестиції, внутрішні чи іноземні капіталовкладення з боку приватних осіб, державні субсидії, або фонди для фінансування підприємств з високим ризиком, детально опрацьований, добре складений бізнес-план, в будь-якому випадку, необхідний.

Свіжі обговорення на агро-форумі: Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.