29 травня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

12.05.2008всі новини дня

"Оболонь" почала переробляти пивну дробину

Компанія "Оболонь" першою в Україні розпочала переробку пивної дробини для потреб сільського господарства. З квітня 2008 року на головному заводі підприємства запрацювала установка з виробництва сухих гранул...

Ще в грудні 2006 року керівництво компанії "Оболонь" прийняло рішення запровадити повторну переробку пивної дробини.

- Пивна дробина утворюється під час варки пивного сусла. Це високоякісний корм для тварин у сирому вигляді, - повідомила провідний інженер експериментальної лабораторії АТ "Оболонь" Прасков'я Мусієнко. - Але влітку, коли виробляється значна кількість пивної дробини, перевозити її у сирому вигляді неможливо - швидко псується.

Вирішили побудувати установку для сушки. Технологія проста: сира дробина має вологість близько 80 %, її віджимають до вологості 67%, а вже потім сушать. З метою підвищення вмісту повноцінного протеїну та вітамінів групи В на сушку подаються також пивні дріжджі. Термін зберігання сухої пивної дробини - 6 місяців.

За словами директора з матеріально-технічного забезпечення АТ "Оболонь" В'ячеслава Зленка, установка здатна переробляти до 700 тонн сирої дробини на добу.

- Це екологічно чистий продукт, і ми є піонерами в цій справі, - повідомив В'ячеслав Зленко. - Ми запроваджуємо екологічні програми у виробництво і ведемо відкритий діалог з екологами. Переробка сирої дробини здійснюється без шкоди для навколишнього середовища та задовольняються потреби господарств у кормі для тварин. Споживачі нашої дробини - це великі господарства, які налічують понад 40 тис. голів худоби. Наразі ми ведемо переговори про поставку 50-60 тонн щодня. У перспективі планується збільшити поставки до 1000 тонн в місяць. У майбутньому можна буде постачати дробину для кормів, а натомість отримувати від господарств якісний ячмінь.

У країнах Європи та Близького Сходу добре знають про корисні властивості цього корму. ЗАТ "Оболонь" вже веде активні переговори з іноземними партнерами. Компанія планує продавати дробину в ті країни, де цей вид корму, зважаючи на тамтешні кліматичні умови, досить популярний.

Довідка
Пивна дробина - осад, що утворюється після фільтрації пивного сусла в процесі варки пива. Це натуральний, екологічно чистий продукт з високим вмістом протеїну (в 2-3 рази більшим, ніж в ячмені), високоякісний корм для тварин без хімічних домішок. Дробина в сухому вигляді, на відміну від сирої, зберігається півроку, містить вітаміни групи В та необхідні для життя мікроелементи.
З пивної дробини можна виробляти біогаз, екологічне добриво, електроенергію, застосовувати при виготовленні хліба та ковбасних виробів.джерело: ЗАТ "Оболонь"

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.