07 червня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

29.07.2008всі новини дня

Мінагрополітики: Немає підстав для підвищення ціни на хліб в найближчі місяці

Підстав для підвищення ціни на хлібобулочні вироби найближчими місяцями в Україні немає. Про це сьогодні в Києві заявив заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема він відзначив, що врожай зернових є достатнім в Україні для того, щоб не підвищувати ціни на хліб, але в той же час заступник міністра відзначив, що у формуванні ціни на хлібобулочні вироби врожай є лише однією зі складових, значну роль грають й інші чинники, в першу чергу ціни на пальне і електроенергію. Тому С.Мельник не береться прогнозувати, чи будуть підвищені ціни на хліб найближчими місяцями, але якщо не станеться подорожчання пального і електроенергії, то і підстав для підвищення ціни на хліб не буде.

Як повідомлялося, нові ціни на хліб планується ввести в Києві. У своїх рекомендаціях робоча група депутатів Київради пропонувала встановити ціну на український хліб – 3 грн. за буханець (900 г), і 3 грн. 33 коп. (1 кг), пшеничний хліб – 2 грн 40 коп за буханець (650 г) і 3 грн 69 коп (1 кг), батон – 2 грн 50 коп за буханець (500 г) і 5 грн (1 кг).

"Депутати Київради ухвалили рішення, до якого ми прийшли в результаті компромісу. Ми задоволені. Ми поки не отримали дотації за друге півріччя 2008 р., але ми надамо фінансову звітність, і, сподіваюся, нам буде виплачена ця дотація. Після того ми хочемо працювати на ринкових умовах і не отримувати дотацій", - повідомив генеральний директор підприємства "Хліб Києва" Ігор Мазуріка.

У свою чергу прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила в підвищенні цін на хліб в столиці мера Києва Леоніда Черновецького. "Уряд не втручатиметься у внутрішні проблеми Києва, щодо підняття цін на хліб майже в два рази. Співвласником всіх хлібзаводів Києва є мер Л.Черновецький і відповідальність за підняття цін лежить тільки на ньому. А незадоволеним таким кроком мерії можу сказати: "Хто за Л.Черновецького голосував - хай до нього за поясненням і звертається", - сказала Ю.Тимошенко.

Також 17 липня Київрада проголосувала за встановлення адресної допомоги малозабезпеченим киянам на компенсацію різниці в ціні на хліб. Допомогу отримуватимуть 405 тис. киян по 15 грн щомісячно. На це необхідно 37 млн грн, які передбачені в проекті змін до бюджету Києва. Також цим рішенням виділено 37 млн "Киевмлину" на закупівлю борошна і компенсацію збитків.

Відзначимо, що раніше хлебопекарі неодноразово заявляли про необхідність підвищення цін на хліб. За їхніми словами, через те, що ціни на хліб в столиці не переглядалися протягом двох років, підприємства зазнають відчутних збитків – тільки в I півріччі вони склали 100 млн грн. Також хлебопекарі відзначали неефективність політики дотування підприємств і висловлювалися за впровадження механізмів адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1   2   3   4   5   6   7 
  8   9  10  11  12  13  14 
 15  16  17  18  19  20  21 
 22  23  24  25  26  27  28 
 29  30                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.