25 серпня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

14.11.2011всі новини дня

Українська митниця не готова до контролю епізоотичної ситуації на кордонах, - аналітик

Введення спрощеного механізму митного контролю в частині передачі функцій ветеринарної служби митникам, може призвести до погіршення епізоотичної ситуації і країні, вважає керівник проекту Agronews, аналітик агроринків Руслан Швець.

Він наголошує, що згідно з постановами КМУ № 1030 і № 1031 від 5 жовтня митним органам передається ряд функцій зі здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного та екологічного контролю у пунктах пропуску. Тобто державні види контролю в повному обсязі не будуть здійснюватися фахівцями ветеринарної медицини і карантину рослин.

«З одного боку, цими постановами КМУ значно спростив процедуру і скоротив час проходження митного контролю. Але з іншого, не було враховано того, що скорочення до мінімуму кількості контролюючих інстанцій може призвести до неконтрольованих наслідків. Зокрема, це стосується ветеринарних служб, що забезпечують благополучний епізоотичний стан в країні. Хто зможе гарантувати безпеку, якщо вантажі з потенційно небезпечною продукцією пересуватимуться Україною і лише у пунктах призначення будуть перевірятися», - говорить Швець. «Зважаючи на небезпеку африканської чуми свиней, випадки якої були зафіксовані в Росії біля українських кордонів, такі заходи є вкрай невчасними, оскільки існує постійна загроза епідемії в прикордонних областях», - наголошує аналітик.


джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1   2   3   4 
  5   6   7   8   9  10  11 
 12  13  14  15  16  17  18 
 19  20  21  22  23  24  25 
 26  27  28  29  30  31    
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.