22 жовтня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.10.2014всі новини дня

Агрометеорологічні умови у вересні 2014 року, - Укргідрометеоцентр

У більшості днів вересня в Україні утримувався підвищений температурний режим, опадів майже не було, спостерігалися  суховійні явища.  Такі погодні умови обумовили   виникнення та поширення ґрунтової засухи на полях запланованих під сівбу озимини урожаю 2015 року. Станом на 20 вересня за експертною оцінкою засуха охоплювала 70-80% площ. Сприятливі умови зволоження переважали  лише у західних областях.

Агрометеорологічні умови покращилися  22-25  вересня, коли внаслідок переміщення активного атмосферного фронту та циклону із заходу на схід,  по всій території країни пройшли дощі різної інтенсивності та кількості. В окремих районах південних, південно-східних та центральних областей кількість опадів за ці дні перевищила місячну норму у 2-4 рази. У південних,  центральних та східних областях відбулося припинення ґрунтової засухи. Станом на 30 вересня недостатнє зволоження ґрунту під вже засіяними озимими культурами та на полях, призначених під сівбу, спостерігалося лише в окремих районах Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Донецької та Луганської областей, де кількість вересневих опадів була недостатньою для припинення засухи.

Одночасно у третій декаді вересня спостерігалося інтенсивне похолодання. Заморозки, які спостерігалися у більшості областей,  та середні добові температури повітря в межах +6-7° були  малосприятливими для проростання зерна та  початкових фаз розвитку озимини.  

У кінці вересня на ранніх посівах східних областей озимі утворили третій листок та вузлові корені, на більш пізніх посівах відмічалося проростання зерна та сходи, в озимого ріпаку на більшості площ відмічалося утворення листкової розетки.

Дуже тепла та сонячна погода у першій та другій декадах вересня була сприятливою для висихання кошиків та насіння соняшнику, зерна кукурудзи, бобів сої, накопичення цукрів у коренеплодах та плодах збирання урожаю пізніх культур.


джерело: Укргідрометеоцентр

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1   2   3   4   5   6 
  7   8   9  10  11  12  13 
 14  15  16  17  18  19  20 
 21  22  23  24  25  26  27 
 28  29  30  31          
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.