22 жовтня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

28.10.2014всі новини дня

За відновлювальними джерелами енергії - майбутнє

Петро Юрченко, заступник начальника Вінницького ОУЛМГ

Основне завдання лісівників Вінниччини – створення лісів майбутнього, раціональне й повне використання лісових ресурсів.

Адже деревина – це не тільки сировина для лісопильної деревообробної, целюлозно-паперової промисловості, а  ще й відновлювальне джерело енергії. Лісівники усвідомлюють, що в умовах суворої економії газу надзвичайно важливо максимально забезпечити заклади соціальної сфери, жителів регіону альтернативними видами палива.

В лісах Вінниччини переважають листяні  насадження. Держпідприємства лісового господарства вирощують високопродуктивні насадження, що передбачає якнайбільший обсяг заготівлі цінних сортиментів – фанерного кряжу, пиловників, що мають високу ціну.

Однак об’єм  дров’яної деревини навіть у високопродуктивних листяних насадженнях  складає не менше 50%. Тому при лісозаготівлях є досить значний обсяг дров’яної деревини – щорічно біля     270 тис. кбм. З них біля 83 тис. кбм  − дрова паливні, 187 тис. кбм −  дрова технологічні, що використовуються для виробництва меблевої плити та целюлози.

Дрова – це низькотоварна деревина діаметром від 3 см.  Держпідприємства їх заготовляють в основному довжиною 1, 2, 3 м. Відповідно ціна цієї деревини невисока, а затрати на її заготівлю навіть дещо вищі, ніж на заготівлю цінних сортиментів. Для пільгових категорій населення держлісгоспи відпускають дрова, практично за збитковою для себе ціною.

Держлісгоспи роблять все від них залежне, щоб  максимально забезпечити споживачів дровами. Слід відмітити, що не можна зрубати лісу більше, ніж те передбачено законодавчими нормативами. Однак лісівники збільшили об’єми реалізації дров’яної деревини, переорієнтувавши певну кількість технологічних дров на паливні потреби і за рахунок цього забезпечено попит, що значно зріс. На сьогодні держпідприємствами реалізовано на енергоринок області      106, 3 тис.   кбм  дров’яної деревини, в т.ч. населенню −  67,8 тис. кбм, закладам соціальної сфери −  15,2 тис. кбм,  іншим підприємствам і організаціям − 23,3 тис. кбм. Обсяги реалізації до кінця року буде збільшено.

ДП «Вінницький лісгосп»,  «Жмеринський лісгосп» придбали потужні дровоколи Словацького виробництва і випускають дрова колоті, активно їх зараз реалізовують. Буде попит − обсяги заготівлі дров колотих можна збільшити до 5 тис. кбм на рік. Інформація про обсяги заготівлі та напрямки реалізації дров в розрізі держ підприємств розміщена на сайті обласного управління лісового та мисливського господарства і доступна для всіх зацікавлених.

З метою економії газу в опалювальному сезоні 2014 – 2015 рр. на держпідприємствах лісового господарства області проведено роботи по заміщенню газового опалення дров’яним. На сьогодні 27 адміністративних і виробничих приміщень держлісгоспів мають дров’яне опалення, що дозволить звести використання газу до мінімуму. При реконструкції котелень встановлено піролізні котли з тривалим терміном горіння і високим коефіцієнтом тепловіддачі, що забезпечить окупність нового обладнання за 2-3 роки.

Лісівники Вінниччини, крім заготівлі дров’яної деревини під час проведення рубок, вирощують так звані «енергетичні плантації»  швидкорослих порід. Тому що за відновлювальними джерелами енергії – майбутнє.


джерело: Державне агентство лісових ресурсів України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1   2   3   4   5   6 
  7   8   9  10  11  12  13 
 14  15  16  17  18  19  20 
 21  22  23  24  25  26  27 
 28  29  30  31          
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.