27 січня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

26.03.2015всі новини дня

Кулініч VS Корнацький: "Про землю... гроші" (моніторинг ЗМІ)

Не можу не відреагувати на статтю свого колеги по Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Аркадія Корнацького з гучною назвою «Спроби впровадження антинародних земельних законів продовжуються». В ній (як і в інших своїх статтях) вельмишановний пан Корнацький обливає брудом 2 законопроекти, автором яких є я та мої колеги по парламенту, перекручує інформацію та вводить в оману читачів.

Про багатостраждальний та дуже важливий законопроект № 1159 «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами», покликаного передати право розпоряджатися державними землями від Держземагентства до територіальних громад, я вже писав для LB.UA.

Чомусь Корнацький вважає, що він є вигідним Держземагентству. Це все одно, що на чорне казати «біле»! Адже, насправді, законопроект навпаки, спрямований проти Держземагентства та його корупційних схем.

Законопроект був розроблений мною та запропонований Верховній Раді ще у минулому скликанні, але так і не був розглянутий в парламентській залі. Було декілька спроб винести його на обговорення, проте кожного разу воно блокувалося тими, кому законопроект не вигідний, – звісно, Держземагентству, та його кураторам.

Чомусь Аркадій Олексійович вважає, що законопроект №2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» також є «антиселянським», та позбавляє громадян права на безоплатну приватизацію земельних ділянок для особистого селянського господарства. Дані зауваження також не відповідають дійсності!

Невеликий лікнеп для депутата Корнацького: те, що ми виключаємо із статті 134 Земельного кодексу норму про не проведення аукціонів при наданні в оренду земельних ділянок для ведення фермерського господарства, не означає, що ці ділянки не можуть приватизуватись громадянами. Право на безоплатну приватизацію громадянами цих земельних прямо передбачено статтею 121 Земельного кодексу України, і зміни до цієї статті законопроект не містить.

Давайте взагалі подивимось, як називається стаття. «Обов’язковість продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах)». Я підкреслюю: «продажу», а не «безоплатної передачі у власність».

Як будуть працювати на практиці запропоновані нами норми?

Кожен громадянин має право безоплатно отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства у розмірі земельної частки (паю). Але якщо цей громадянин захоче отримати земельну ділянку більшого розміру, будь ласка, нехай йде на аукціон і змагається з іншими бажаючими отримати цю ділянку. Тут все чесно і прозоро. Тут немає «договорняків» і хабарів. Хто запропонував більшу ставку орендної плати, той і стає орендарем.

Те ж саме і з землями для ведення особистого селянського господарства. 2 гектара можна отримати безоплатно у власність. А якщо є потреба у додаткових площах – ласкаво просимо на аукціон.

Прошу Аркадія Олексійовича ретельніше готуватися до публічних виступів: зухвале та юридично безграмотне обливання брудом інших людей не робить йому честі.


джерело: ІЦ УАК

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.