27 січня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

26.03.2015всі новини дня

Реформи знімуть з якоря спиртову галузь України, - А.Далибожик

Основна реформа спиртової галузі України має полягати в перетворенні її з виробника суто підакцизної продукції (алкоголю) на випуск відновлювальних енергетичних ресурсів.  Зокрема етанолу - як паливного, так і сировини, здебільшого для хімічної галузі. При цьому  мова йде про обсяги, достатні для заповнення внутрішнього ринку та експорту. Про це розповів заступник директора ДП «Укрспирт» Анатолій Далибожик.

«До речі, експорт спирту типу «industrial», який був згорнутий в останні роки, - підкреслює Анатолій Далибожик, - може сягати об'ємів значно вищих за внутрішнє споживання. Вітчизняна хімічна галузь імпортує спиртові денатуровані рідини технічних кондицій через халатну, з боку урядових та фіскальних структур, неврегульованість акцизного законодавства». Так, наприклад, у 2007 році Україна експортувала 9,2 млн декалітрів спирту, а у 2014 – лише 800 тисяч.

Представник «Укрспирту» також звертає увагу, що в Україні досі не взяли за основу, що виробник етанолу переробляє в основному сільськогосподарську продукцію – зерно. Останнє - джерело крохмалю, похідним від якого є спирт, а також  білків, жирів, клітковини. «За радянських часів усе це примітивно йшло на відгодівлю ВРХ. В роки Незалежності через  занепад тваринництва ці речовини концентрували переважно на отруйних полях фільтрації», - наголошує Анатолій Далибожик.  

Він переконаний, що будівництво збагачувальних фабрик при спиртових заводах - головний напрямок розвитку переробної галузі. Це даватиме на виході спектр продуктів та напівфабрикатів: макуху або шрот переробки кукурудзяного зародка, глютен, висівки, гліцерин, а також такі цінні харчові продукти,  як кукурудзяна олія та крупи.

Заступник директора «Укрспирту» впевнений, що ефект від реформ буде очевидним. Це і стимулювання виробництва аграрної продукції, збільшення переробки зерна, покращення екологічної ситуації. Окрім того це зменшить енергетичну залежність держави, створить нові робочі місця, забезпечить надходження до бюджету, зокрема валютні тощо.

Анатолій Далибожик впевнений, що основним стимулом розвитку спиртової галузі стане цінова привабливість етанолу. 

«Сьогодні основний фактор цінової непривабливості українського спирту – велика енергетична складова в його ціноутворенні. Ми знаємо як зменшити енерговитрати у 3-5 разів. Тобто, наприклад,  нині витрати газу становлять близько 6,5 кубометрів на виробництво 1 декалітру спирту. І це на кращих підприємствах.  В нас є можливості знизити ці витрати до 2 кубометрів», - переконаний Анатолій Далибожик. 


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.