28 січня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

26.03.2015всі новини дня

Попит на курятину в Україні за 2 міс. зріс майже до 50%, - УКАБ

В Україні за перші два місяці 2015 р. пропозиція м'яса для потреб внутрішнього ринку скоротилася на 3% порівняно з показниками попереднього року, склавши 379,4 тис. т. Про це повідомили у прес-службі асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

За даними УКАБ, зменшилася саме пропозиція свинини і яловичини, а курятини - виросла.

Як зазначили в асоціації, внаслідок стрімкого скорочення імпорту пропозиція свинини на внутрішньому ринку цього року зменшилася на 7%. Значно знизилося вітчизняне виробництво яловичини і телятини, в результаті чого пропозиція цього виду м'яса скоротилася на 4%, а фонд його споживання - на 6% (до 37,4 тис. т). Обсяги виробництва м'яса птиці в Україні в цьому році теж зменшилися, однак разом із цим спостерігалося стрімке падіння його експорту - на 31% порівняно з показниками попереднього року.

"Це пов'язано з ростом внутрішнього попиту на курятину, а також із проблемами транзиту української продукції через територію Російської Федерації. Таким чином, фонд споживання м'яса птиці зріс на 2% і склав майже 181,6 тис. т, а частка курятини у структурі споживання м'яса українців досягла майже 50%", - сказано в повідомленні.

На думку експертів, зміна структури споживання м'яса в бік більш дешевого виду є логічним наслідком зменшення реальних доходів населення.

"У майбутньому очікується активізація попиту на більш дешеві види м'яса і ковбасних виробів. Однак слід зазначити, що їх собівартість також зросте внаслідок подорожчання ресурсів і введення імпортних мит. У такій складній ситуації важливо зберегти потенціал всього тваринництва України, забезпечивши агровиробникам комфортні умови роботи, адже після кризи попит на м'ясо відновиться, а наростити поголів'я відповідно до потреб буде досить складно", - зазначила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.

Нагадаємо, напередодні Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом випуску на ринок України 178 т зараженої сальмонельозом курятини.

 


джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.