12 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

16.04.2015всі новини дня

МінАПП ініціює розвиток річкової логістики

Відновлення річкових перевезень відкриває нові логістичні можливості для аграрної продукції країни. Вартість річкових перевезень приблизно вдвічі дешевша, ніж залізниця, та у четверо — аніж автомобільні перевезення. Про це йшла мова на спільній нараді з представниками Мінагрополітики та Міністерства інфраструктури України. 

На нараді досягнуто спільної точки зору про значний потенціал використання річок країни в якості транспортних артерій. За підсумками наради були дані доручення щодо розвитку зернової логістики як однієї з найбільш перспективних. Визначено дату початку робіт із днопоглиблення Дніпра – 14 липня 2015 року.

«Мінагрополітики підтримує проект щодо відновлення річкового судноплавства Дніпром та Південним Бугом. Проект включає заходи із поглиблення дна, налагодження системи шлюзів, річкових та портових елеваторів. Про це Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України повідомив у інтерв'ю виданню “Агропрофі”, коментуючи підсумки наради.

В Україні частка річкових перевезень зерна – лише 5%. У Франції 25%, у США — 55%. Як відомо, однією із перешкод для розвитку річного судноплавства Дніпром є пороги, однак, і на цю проблему є рішення — шлюзи. Сучасне обладнання має працювати таким чином, аби не зашкодити екосистемі ріки.

Саме аграрії ініціюють необхідність розвитку річкової логістики, бо сектор АПК є найбільш динамічною галуззю економіки.

На нараді прийнято стратегічне рішення, щодо фокусування на розвитку річкових перевезень. «У перспективі ми зможемо об’єднати вантажоперевезення, не лише зернові, від Балтійського до Чорного моря. За рахунок здешевлення зернової логістики аграрії отримають додаткові кошти, і це зробить більш прибутковим аграрне виробництво, дасть поштовх для інвестицій, закупівель нової техніки, новітніх технологій, сучасної інфраструктури» - додав Олексій Павленко.

Розвиток річкової інфраструктури – це стратегічна для аграрного сектору України справа. Нещодавно Український-американський аграрний конгрес у Вашингтоні продемонстрував зацікавленість США вкладати в наш АПК кошти. Тут дуже важливо продемонструвати стабільність, незмінність правил гри, законодавчу захищеність бізнесу й інвестицій.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.