20 січня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

20.04.2015всі новини дня

Полтавщина займає перше місце в Україні по поголів'ю ВРХ та виробництву молока в сільгосппідприємствах

Станом на 1 квітня поточного року виробництво валової продукції тваринництва по всіх категоріях господарств зросло на 0,4% відповідно до минулого року.

Так, за січень-березень 2015 рік у всіх категоріях господарств вироблено 163,2 тис. тонн молока, що на 0,7% більше відповідного періоду минулого року.Загальні обсяги виробництва м’яса збільшилися на 1,6% та склали 18,6 тис. тонн. Виробництво яєць від птиці всіх видів складає 165,7 млн. штук, що на 6,1% більше минулорічного показника.

За рахунок модернізації тваринницьких ферм та комплексів, удосконалення племінних і продуктивних якостей сільськогосподарських тварин, шляхом поглибленої та цілеспрямованої селекційно-племінної роботи сільськогосподарських підприємств в області динамічно підвищується продуктивність сільськогосподарських тварин.

Середній надій молока від однієї корови, яка була в наявності на початок року, у сільськогосподарських підприємствах зріс на 59 кг (4,2%) і становить 1453 кг, а це – 4 місце по Україні.

На початок квітня цього року,увсіх категоріях господарств утримується 271,6 тис. голів великої рогатої худоби (95,5 % до відповідного періоду минулого року), у тому числі корів 131,7 тис. гол. (97,4 % до відповідного періоду минулого року), свиней 405,2 тис. гол. (93,8 % до відповідного періоду минулого року), птиці 3,8 млн. гол. (96,9 % до відповідного періоду минулого року).

Зменшення поголів’я ВРХ відбулося за рахунок скорочення чисельності худоби в господарствах населення відповідно на 6,6% та 4,9%, у зв’язку з низькою економічною ефективністю виробництва молока та яловичини, відсутністю державних дотацій, низьким рівнем закупівельних цін на молоко.

З метою подолання негативних тенденцій розвитку галузі тваринництва в області, підвищення конкурентноздатності молочної сировини та юридичного захисту сільського населення Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» ведеться робота по збільшенню кількості сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із заготівлі молока від приватного сектору, передбачено відкриття сімейних міні-ферм та забезпечення їх стабільної роботи. Проводяться навчальні семінари та надаються індивідуальні дорадчі послуги для голів сільських рад, сільського населення, членам фермерських та особистих селянських господарств з питань організації та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Нині ж серед регіонів України по поголів’ю ВРХ, корів та по виробництву молока (16,0 % валового надою) в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце, по поголів’ю свиней – четверте.


джерело: Урядовий портал

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.