12 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

23.04.2015всі новини дня

Власники молочнотоварних ферм продовжують бити на сполох через можливу відміну повернення ПДВ

Власники молочнотоварних ферм продовжують бити на сполох через можливу відміну повернення ПДВ, адже молочне скотарство — це галузь яка має довгу окупність і ПДВ є значною допомогою в цьому.

Про це Milkua.info повідомив директор ТОВ «Дніпро» Андрій Пастушенко.

«Галузь тваринництва на даний момент знаходиться в паузі після стрімкого підйому. Молочарі намагаються вижити хто як може. Можливо на галузях, які окуповуються швидше, відміна податку на додану вартість не позначиться значним чином. А от для молочарства це може стати критичним. Виробники змушені будуть вирізати худобу, що призведе до значного скорочення поголів’я в Україні, а згодом і до зникнення цього бізнесу взагалі», — сказав він.

Основна причина занепокоєння фермерів крутиться навколо питання закупівельної ціни на молоко.

«Державна підтримка молочної галузі в Україні відсутня. Виробники молока знаходяться на грані виживання. Витрати на виробництво ростуть, а ціна на молоко лишається незмінною. Акумуляція податку на додану вартість допомагала виробникам хоч якось виживати і розвиватись, мати хоча б незначну рентабельність. Якщо пільговий режим оподаткування буде скасовано без надання інших компенсаторів молочарям, динаміка вирізання поголів’я ще більше зростати і Україна може опинитися без власного виробництва молока», — повідомив генеральний директор ТОВ «СГП ім. Воловікова» Василь Голубінка.

За його словами, Уряду потрібно досить збалансовано підходити до вирішення цього питання: з одного боку — задовольнити вимоги МВФ для отримання чергового траншу, з іншого — не втратити молочне поголів’я, на відновлення якого потрібно буде мінімум 10 років.

«Як на мене, компромісом у вирішенні цього питання могла б бути ставка ПДВ в розмірі 5-7% від реалізації. Це, до речі, відповідає величині ставки ПДВ на продукти харчування у більшості країн ЄС», — заявив Голубінка.

Нагадаємо, за словами Ярослава Краснопольського,незалежно від кількості поголів’я, фермерські господарства відтепер матимуть рівний доступ до державної підтримки, яка на сьогодні становить 250 млн грн.


джерело: Агравері

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                          1 
  2   3   4   5   6   7   8 
  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 
 23  24  25  26  27  28  29 
 30  31                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.