23 березня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

23.06.2015всі новини дня

На Рівненщині заготовляють чорниці

На Рівненщині розпочався сезон заготівлі чорниць. Відомо, що збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.

Рівненська обласна рада своїм рішенням «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2015-2020 роки» погодила ліміти на заготівлю чорниці в об’ємі 5260 тонн.

Станом на 19 червня 2015 року 25 підприємців уже подали заявки в Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства на отримання лісового квитка для спеціального використання лісових ресурсів місцевого значення (заготівлю чорниці) в об’ємі 556,5 тонн. Найбільші об’єми заготівлі чорниці підприємці планують зробити на території Рокитнівського, Дубровицького та Володимирецького лісгоспів.

Для забезпечення постійного контролю в галузі охорони і збереження побічних лісових ресурсів в процесі їх заготівлі на території держлісфонду в обласному управлінні відбулося засідання робочої групи з контролю за виділенням та використанням лімітів заготівлі та справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань. У нараді взяли участь представники головного управління Державної фіскальної служби в Рівненській області, профільних департаментів РОДА, представники екологічної інспекції, які обговорили всі проблемні питання, аби сезон заготівлі ягід пройшов в області з дотриманням усіх вимог чинного законодавства.

Чорниці здавна користуються неабиякою популярність, оскільки містять велику кількість антиоксидантів. Її вживання допомагає зберегти до самої старості хорошу пам’ять і гострий зір, зміцнює серцево-судинну систему, допомагає протидіяти інфекційним захворюванням і допомагає позбавитися від зайвої ваги. Регулярне вживання чорниці знижує вірогідність появи хвороб серцево-судинної системи. Чорниця має протизапальну, протигнильну, сечогінну, жовчогінну дію.


джерело: Державне агентство лісових ресурсів України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.