31 травня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

13.07.2015всі новини дня

УАК обговорила з Мін’юстом спрощення реєстрації договорів оренди с/г земель

Українська аграрна конфедерація 10 липня 2015 р. провела зустріч з директором Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Сергієм Бенедисюком на якій обговорила проблеми, які виникають під час реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення.

С.Бенедисюк зазначив, що у найближчі дні у декількох областях України стартує пілотний проект електронної подачі заявок на реєстрацію права оренди земель сільськогосподарського призначення, який покликаний пришвидшити сам процес реєстрації.

Зокрема, сама процедура відбуватиметься наступним чином: заявка з копією усіх необхідних документів подається в електронній формі, далі у визначений час особа приходить до державного реєстратора, де  здійснюється лише перевірка наявних документів, які попередньо були надіслані в електронному вигляді, і приймається те чи інше рішення.

За словами С.Бенедисюка, мета пілотного проекту – врахувати потенційні можливі технічні недоліки при електронній реєстрації та швидко і належно їх усунути. "Якщо пілотний проект пропрацює хоча б місяць і покаже свою доцільність та ефективність, то ми підключимо до цього усю Україну", - додав представник Мін’юсту.

Учасники зустрічі одноголосно висловили думку про те, що можливість електронної реєстрацію договорів оренди земель с/г призначення автоматично виключатиме корупційну складову, яка могла мати місце до цього, та значно пришвидшить сам процес реєстрації.

"Проблема реєстрації договорів оренди с/г земель – це не проблема двох чи трьох агрохолдингів, це проблема усієї України. Її треба негайно вирішувати, адже її невирішення тягне за собою значні матеріальні втрати", - вважає операційний директор групи "Ukrlandfarming" Галина Ковток.

Інше питання, яке також обговорювалося під час зустрічі – це перелік документів необхідних для реєстрації. Зокрема, йдеться про обов’язкове надання права власності. За словами орендарів, іноді буває непросто пояснити похилому селянину навіщо від нього беруть оригінал державного акту на землю.

"Ми  беремо витяг із Державного земельного кадастру. Навіщо нам тоді взагалі правовстановлюючий документ? Я погоджуюсь, що таке потрібно у разі, коли в ДЗК якісь відомості не відповідають дійсності. Але якщо все гаразд, то, думаю, витягу було б достатньо", - вважає начальник юридичного відділу агропромхолдингу "Астарта-Київ" Лілія Тімакіна.

Підсумовуючи результати зустрічі, народний депутат України, президент УАК Леонід Козаченко зазначив, що для ефективного та швидкого вирішення проблеми ці та інші питання пов’язані з реєстрацією права договорів оренди с/г земель будуть класифіковані та оформлені у вигляді доручення Прем’єр-міністра України А.Яценюка відповідним органам виконавчої влади.


джерело: УАК

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.