07 квітня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

13.07.2015всі новини дня

Передчасне скасування спецрежиму ПДВ може спричинити «тінізацію» галузі, — Володимир Лапа

Передчасне скасування спецрежиму оподаткування, який мав діяти до 2018 року, може мати цілу низку негативних наслідків і не лише для сільського господарства. Таку думку в інтерв’ю ІА «Укрінформ» висловив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.
 
Він підкреслив, що одним з можливих побічних дій може стати «тінізація» галузі. Зокрема, за його даними, із 6,5 млн паїв, які зараз є в Україні, офіційно в обігу лише 4,5 млн. За різними оцінками, навіть в умовах сприятливого податкового режиму у тіньовому обробітку перебувають до 20% цих земель. У цьому контексті Володимир Лапа висловив думку, що доцільно було б наповнювати бюджети шляхом легалізації підприємництва, а не через додаткове навантаження тих, хто працює в правовому полі. Ініціатива скасувати спецрежим може викликати протилежний ефект. «І не тому, що люди хочуть працювати в «тіні», а тому що у них не залишиться іншого виходу. І це матиме не лише економічні, а й соціальні наслідки. Якщо це буде якась частина тіньового виробництва зерна, виникає питання: а як взагалі держава зможе гарантувати продовольчу безпеку», — сказав Володимир Лапа.
 
Заступник Міністра додав, що особливо болісним це нововведення може стати для галузі тваринництва, в якій котрий рік поспіль зберігаються негативні тенденції. Податкові пільги — це 10% доходів таких підприємств.
 
Володимир Лапа висловив сподівання, що позиція Мінагрополітики та власне виробників все ж буде врахована. У той саме час міністерство працює над законом про державну підтримку сільського господарства в Україні, якій може бути зареєстрований у Верховній Раді вже найближчим часом. Голова мета документу — гарантувати повну публічність і транспарентність програм бюджетної підтримки. «Буде публічний реєстр усіх, хто подав заявки, усіх, хто отримав кошти. Будь-який сільгоспвиробник, будь-який громадянин України може перевірити, чи правильно розподілені кошти», — наголосив Володимир Лапа.
 
Другим акцентом стануть програми, які показали найбільшу ефективність у попередні роки. Наприклад, стосовно стимулювання капітальних інвестицій: «Ми хочемо комплексно прописувати програму підтримки для всіх галузей на певний бюджетний період. Ще один момент, який там передбачений — це удосконалення правил роботи інтервенційного агента на ринку зерна.

джерело: НААН України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30          
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.