23 березня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

01.09.2015всі новини дня

Ініціатива виключення 374 ДП з переліку заборонених до приватизації дозволить активізувати процеси роздержавлення

Урядова законодавча ініціатива щодо виключення 374 державних підприємств з переліку заборонених до приватизації дозволить суттєво активізувати процеси роздержавлення та фінансового оздоровлення компаній державного сектору. Про це заявив член Робочої групи з питань роздержавлення держпідприємств, що входять до сфери Мінагрополітики, Олексій Зубрицький.

Так, зареєстрований у Верховній Раді проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо об’єктів агропромислового комплексу №2519а пропонує виключити 374 об’єкти агропромислового комплексу (підприємства спиртової галузі, хлібопродуктів та підприємства Укрфітотерапії) з переліку заборонених до приватизації. Серед них: 116 об’єктів ліквідовано (припинено), 78 – реорганізовано, 180 – не відповідають критеріям визначеним статтею 5 Закону України «Про приватизацію державного майна».

Коментуючи ініціативу, Олексій Зубрицький зазначив, що формат державної власності є основним джерелом корупційних ризиків, неефективності управління та перешкодою для залучення інвестицій, яких край потребують держкомпанії через зношеність основних фондів.

«Приватизація, безперечно, є не лише найкращим рецептом боротьби з корупцією та збитковістю держпідприємств, але й найефективнішим механізмом оздоровлення державного сектору економіки, у тому числі, через скорочення армії чиновників, які з нього годуються», – сказав голова робочої групи.

Нагадаємо, що на сьогодні сформовано перелік підприємств, що підлягатимуть приватизації у 2015 році. Згідно з урядовою постановою №271, 86 належать до сфери управління Мінагрополітики. З них: 24 заборонені до приватизації, необхідні рішення ВРУ. Інші 62 передані Фонду держмайна для розгляду в рамках спільної робочої групи з приватизації. Фонд держмайна з 62 підприємств прийняв в роботу 28, з яких 16 потребують рішення КМУ про приватизацію, а 34 Фонд не прийняв до приватизації з різних причин. Також Мінагрополітики підготовлений додатковий перелік з 15 ДП для передачі до приватизації.


джерело: Урядовий портал

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.