23 березня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.09.2015всі новини дня

Земельний банк агрохолдингів скоротився на 0,25 млн га - УКАБ

УКАБ дослідило питання змін у земельному банку агрохолдингів та визначило рейтинги аграрних компаній

Частка агрохолдингів у загальному землекористуванні сільськогосподарських підприємств України торік зменшилася на 0,25 млн га - до 26,7%, у сукупності земельний банк агрохолдингів склав 5,60 млн га, заявили експерти асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), повідомляє прес-служба УКАБ.

Таким чином, у 2014 році на тлі проблем економічного і геополітичного характеру тенденція до скорочення земельного банку, що перебуває під контролем великих аграрних компаній, отримала своє продовження, констатують експерти УКАБ.

У дослідженні, зокрема, йдеться про те, що сукупний обсяг виробництва валової продукції ТОП-50 компаніями (89,7% всього виробництва агрохолдингами) склав 49,87 млрд грн. На цей час три найбільші аграрні компанії забезпечують виробництво валової сільськогосподарської продукції в обсязі, що перевищує обсяги виробництва усіма фермерськими господарствами України.

У 2014 році агрохолдинги забезпечили майже п'яту частину виробництва всієї валової продукції рослинництва України - 19,6% або 34,9 млрд грн. У порівнянні з 2013 роком, навіть незважаючи на втрату частини активів (АР Крим, АТО), обсяги виробництва валової продукції рослинництва збільшилися на 3,6%.

Ключовим напрямком для агрохолдингів залишається вирощування зернових культур, які займають 58,2% у структурі всіх посівних площ. У 2014 році ТОП-10 найбільших компаній  зібрали 10,83 млн тонн зерна - 58% виробництва в агрохолдингах або 17% всього виробництва в Україні. Середня врожайність зернових в агрохолдингах склала 64,5 ц/га (+9,0% до 2013 р).

У забезпеченні продовольчої безпеки України у сегменті тваринницької продукції холдингові структури також відіграють вагому роль, адже по низці позицій (м'ясо птиці, яйця) вони є провідними товарними виробниками. За результатами 2014 року виробництво валової продукції тваринництва в агрохолдингах сягнуло 20,69 млрд грн (28,1% всього виробництва в агрохолдингах) або майже 62% всього обсягу тваринницької продукції, виробленої сільськогосподарськими підприємствами.

В цілому ж, за даними дослідження, агрохолдинги  на сьогодні суттєво випереджають за обсягами виробництва незалежні підприємства по групі експортоорієнтованих товарів: яйця, м'ясо птиці, кукурудза, соя, рапс, пшениця, ячмінь. За цими позиціями, за словами президента асоціації "УКАБ" Алекса Ліссітси, холдинги далеко попереду і в технологіях, і у впровадженні інновацій, і в кваліфікації персоналу.

"Виходячи з виробничих показників, різниця між агрохолдингами та середніми агрокомпаніями сьогодні є величезною, і зрівняти її в найближчі п'ять років буде дуже складно", - вважає він.

Нагадаємо раніше в УКАБ повідомляли, що Україна переорієнтує експорт агропродукції на ринки Азії при цьому ситуація в галузі не проста, оскільки збитки держави від тіньових схем в АПК більше за витрати на підтримку галузі.


джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.