19 березня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

30.11.2015всі новини дня

Нарада з питань ліквідації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней (АЧС) в Одеській та Миколаївській областях

25 листопада 2015 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольского відбулася нарада з питань ліквідації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней в Одеській та Миколаївській областях. 

У нараді взяли участь Олександр Вержиховський - заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, В’ячеслав Бонь – заступник Голови Миколаївської облдержадміністрації, Олег Калнаус – начальник Головного управління ветеринарної медицини у Миколаївській області, Павло Мельник - начальник Головного управління ветеринарної медицини в Одеській області та інші спеціалісти ветеринарної медицини.

Під час заходу  Олександр Вержиховський інформував про ситуацію щодо АЧС в Україні та  стан виконання рішення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 30.10.2015 № 5.

Про стан заходів з ліквідації спалахів захворювання в Миколаївській  області доповів В’ячеслав Бонь. Він акцентував увагу на тому, що для проведення протиепізоотичних заходів є необхідним залучення усіх суб’єктів господарювання області, діяльність яких пов’язана, у тому числі з реалізацією зерна (агротрейдери, аграрні компанії, морські торговельні порти). Також ним було зазначено, що на сьогодні є необхідність переглянути діючі  нормативно-правові акти, які визначають відшкодування вартості тварин, вилучених у карантинних зонах.

Під час обговорення, учасники наради зазначили, що поширення захворювання на АЧС може призвести до перегляду торговими партнерами  рішень щодо експорту з України зерна.

Ярослав Краснопольський наголосив на важливості злагоджених дій як на центральному, так і на місцевому рівні. 

"Важливим є виконання прийнятих рішень на місцях, а відтак багато залежить від місцевої влади".

Урядом вже прийнято рішення про виділення додаткових коштів (розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 липня 2015 р. № 789-р), інспекторам ветеринарної медицини доручено проводити перевірки суб’єктів господарської діяльності, вживаються заходи з реорганізації Держветфітослужби України тощо.

Довідково:

Спалахи АЧС в Одеській області: с. Кам’яне Савранського  району (26.10.2015), смт  Миколаївка  Миколаївського району (19.11.2015);

спалахи АЧС в Миколаївській області: смт  Врадіївка (27.10.2015),  с. Великовеселівка Врадіївського району (13.11.2015),  с. Мостове  Доманівського району (24.11.2015).


джерело: Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.