10 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

26.02.2016всі новини дня

Законодавчі зміни сприятимуть відродженню виноробної галузі в Україні, - Олексій Павленко

«Виноградарство і виноробство є потенційно важливими напрямами зміцнення економіки країни. За оцінками експертів, в Україні нараховується 15 природно виноградарських макрозон і 58 мікрозон, що дає можливість виробляти унікальні різновиди вино продукції. Загальна площа виноградників із врахуванням АР Крим становить 75.1 тисяч га», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на Першому національному виноробному форумі. 

Водночас, за словами Міністра, сьогодні галузь переживає не найкращі часи. В Україні практично відсутній клас невеликих виробників вина. Причини - у недосконалому законодавстві, ускладнених умовах ліцензування та радянській традиції розвитку, спрямованій на монополізацію ринку.

«Чинна система ліцензування стримує розвиток малого і середнього бізнесу, скорочує обсяги закладок нових виноградників, тінізує галузь. Тому із півтори тисячі виноградарських господарств лише 100 змогли виробляти  виноробну продукцію легально», - наголосив Олексій Павленко.  

На його думку, для якісних змін у виноробній галузі необхідно провести законодавчі реформи.

«Спільно з профільними науковими організаціям працюємо над змінами до низки законодавчих актів, що регулюють ринок вина. Їх прийняття полегшить життя усіх українських виноробів», - повідомив Міністр.

Наприклад, з профільними науковими установами, громадськими організаціями, розсадницькими підприємствами опрацьовано Проект Закону «Про розсадництво багаторічних рослин». Наразі опрацьовуються зауваження, отримані від посольства Нідерландів. Також Мінагрополітики спільно з галузевими громадськими організаціями та профільними науковими установами  у поточному році планує обговорити та узгодити пропозиції щодо пільгової ставки акцизного податку на коньяки та бренді виноградні, вина, кріплені виноградним спиртом

Крім того, зазначив Міністр, здійснюється імплементація європейських норм в українське законодавство. Розроблено проект змін до Закону «Про виноград і виноградне вино», який скасує низку вимог до виробників у відповідності до відповідного Регламенту Ради ЄС. 

«Україна має достатній науковий, технологічний і кадровий потенціал, аби відродити кращі традиції українського виноробства. Зокрема, в рамках диверсифікації ринків збуту та позбавлення від російського ринку ми готуємо презентаційні заходи щодо постачання продукції у США, Китай, інші країни Азії», - додав очільник відомства.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.