07 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

18.03.2016всі новини дня

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 18 березня 2016 року, - Держветфітослужба

Повсюди агро кліматичні умови(вночі холодно до заморозків, вдень - помірно тепло, опади різної інтенсивності) звітного періоду стримувала вихід та розвиток шкідників у посівах озимих культур та багаторічних трав. Скрізь відмічено вертикальну міграцію ґрунтоживучих шкідників у верхні шари ґрунту, у степових, подекуди лісостепових областях малоактивне їх живлення. Зокрема, у Степу на 3-10% обстежених площ озимих пшениці таячменю, розміщених по стерньовим попередниках, личинки хлібної жужелиці за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м, пошкоджено до 5% рослин.

Повсюди на нижніх листках озимих колосових культур септоріозом, гельмінтоспоріозом, осередково бурою листковою іржею уражено1-6% рослин, кореневими гнилями 1,6-9, макс. 26% рослин у Київській області, борошнистою росою 1-13% рослин. Подекуди в господарствах Київської, Кіровоградської та Черкаської областей до 3% рослин уражено сніговою плісенню.

Оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Також, для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.

У посівах озимого ріпаку Волинської, Київської, Львівської, Миколаївської, Хмельницької, Черкаської областей, переважно на нижніх листках, 1,5-11% рослин ураженопероноспорозом, фомозом, альтернаріозом. Місцями у Лісостепу на перезволожених площах відмічено розвиток бактеріозу коренів (1-2% рослин у Волинській, Київській обл.). Підживлення азотними добривами й розпушування міжрядь покращує фізіологічний стан рослин та підвищує їх стійкість до хвороб. У Черкаській області відмічено вихід з місць зимівлі великого ріпакового прихованохоботника.

Повсюди відмічається стабілізація чисельності мишоподібних гризунів. Зокрема, на 6-92% площозимих зернових та ріпаку чисельності колоній гризунів на гектар становить 1-3, з 1-6 жилими норами в кожній. На 34-100% обстежених площ багаторічних травах, садах, лісосмугах щільність гризунів становить 2-5 колоній на гектарі з 2-9 жилими норами. У Степу на невгіддях відмічено пробудження ховрахів.

За середньодобової температури +5ºС ймовірно відбуватиметься розмноження та переселення гризунів у посіви озимих із місць резервацій. Для попередження пошкодження посівів озимини необхідно постійно стежити за розвитком та розселенням гризунів, і за потреби проводити затруєння нір дозволеними родентицидами (роденфос, бродисан, бактороденцид, іншими дозволеними до використання), дотримуючись санітарних вимог.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

 


джерело: Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.