10 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

18.03.2016всі новини дня

Держсільгосінспекція України та її територіальні органи продовжують виконувати функції у сфері насінництва і розсадництва у повному обсязі

Функція із здійснення сертифікації насіння і садивного матеріалу була і залишається одним з пріоритетних завдань Держсільгоспінспекції України.

На сьогодні визначено перелік діючих випробувальних лабораторій, необхідних для виконання функції з аналізування насіння в повному обсязі. Всього у процесі сертифікації задіяно 254 випробувальних лабораторій із 468 наявних.

Зазначений перелік розміщений на офіційному веб-сайті Держсільгоспінспекції України.

Визначення посівних якостей насіння, що експортується, здійснюється у відповідності до правил ІСТА акредитованою лабораторією Держсільгоспінспекції України, яка наділена правом видачі сертифікатів ІСТА.

Натомість, продовжуються роботи з відбору проб та перевірки посівних якостей насіння ярих культур для посіву під урожай 2016 року.

Станом на 15 березня 2016 року при потребі 335 тис. тонн насіння ярих зернових та зернобобових культур до випробувальних лабораторій з визначення посівних якостей насіння Держсільгоспінспекції України надійшло на перевірку 331 тис. тонн, з них перевірено 326 тис. тонн, кондиційним визнано 324 тис. тонн, що складає 97 % до потреби.

З усього кондиційного насіння ярих зернових та зернобобових високі репродукції (не нижче другої) становлять 296 тис. тонн або 91 %.

Підготовка насіння ярих зернових в розрізі культур:

  • Яра пшениця. При прогнозованій потребі 25 тис. тонн, перевірено та доведено до посівних кондицій 26 тис. тонн, що складає 106 % до потреби.
  • Ярий ячмінь. При загальній потребі 221 тис. тонн перевірено 211 тис. тонн, визнано кондиційним 209 тис. тонн, що складає 95 % до потреби.
  • Овес. При потребі 20 тис. тонн перевірено та визнано кондиційним 21 тис. тонн, що складає 101 % до потреби.
  • Зернобобові культури. При потребі 54 тис. тонн перевірено та визнано кондиційним 57 тис. тонн, що складає 106 % до потреби.
  • Насіння кукурудзи. При потребі 88 тис. тонн підготовлено кондиційного 80 тис. тонн, що складає 91 %.
  • Насіння соняшнику. При потребі 22 тис. тонн перевірено та визнано кондиційним 14 тис. тонн, або 62 % до потреби.
  • Насіння сої. При потребі 202 тис. тонн доведено до посівних кондицій 138 тис. тонн, що складає 68 % до потреби.

Окрім цього, у відповідності до статті 8 Закону України “Про насіння і садивний матеріал” до повноважень Державної інспекції сільського господарства України належить здійснення атестації суб’єктів насінництва і розсадництва для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу.

У відповідності до статті 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» рішення про внесення заявника до Реєстру виробників або відмову у внесенні до цього реєстру приймається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

На сьогодні розпочато атестацію виробників добазового, базового та сертифікованого насіння, гібридів першого покоління, вихідного, базового та сертифікованого садивного матеріалу багаторічних рослин, культури меристем (in vitrо), садивного матеріалу однорічних культур та формування Реєстру виробників насіння і садивного матеріалу», який буде розміщений на сайті Держсільгоспінспекції України.

Прийом заяв від суб’єктів господарювання про надання права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу здійснюється територіальними органами Держсільгоспінспекції.

Держсільгосінспекція України та її територіальні органи продовжують виконувати функції у сфері насінництва і розсадництва у повному обсязі.


джерело: Держсільгосінспекція України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.