12 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

04.04.2016всі новини дня

Питання скасування мораторію на перевірки може вирішитися у найближчі тижні, - Голова Держпродспоживслужби

Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа розраховує на те, що рішення про скасування мораторію на перевірки підприємств, які виробляють харчову продукцію, буде прийняте у найближчі тижні. Про це він заявив в інтерв’ю «Європейській правді».

За його словами, важко гарантувати безпечність продукції, коли нема можливості перевірити те чи інше підприємство.

«Треба розуміти, що європейського споживача не цікавить питання безпеки їжі, оскільки він звик довіряти своїм контролюючим органам. А ці органи ЄС відкривають ринок під нашу відповідальність. Тому ми повинні надати гарантії того, що ми здійснюємо цей контроль відповідно до європейського законодавства. Власне, це одна з передумов виходу на ринки ЄС», - наголосив Володимир Лапа.

Як зазначив Голова Держпродспоживслужби, європейське законодавство має таку константу: якщо є ризик для здоров’я і життя людей, то перевірка може здійснюватися не лише планово, а й без попередження, бо держава має унеможливити потрапляння небезпечної продукції на ринок.

«Безумовно, я більш ніж переконаний, що рано чи пізно мораторій буде скасовано. Я сподіваюсь, що це питання днів або тижнів. І що все-таки буде надана можливість здійснювати перевірки відповідно до європейського законодавства. У тому числі без попереджень», - зазначив Володимир Лапа.

При цьому він зазначив, що заборона на перевірки виникла не на порожньому місці: контролюючі органи часто зловживали своїми повноваженнями.

«Але ми, як на мене, трохи переграли з дерегуляцією. У нас, навіть, немає повноважень приїхати перевірити ветеринарні аптеки, подивитися, що за продукція там продається», - зазначив Володимир Лапа.

За його словами, у схвалений Урядом Всеохоплюючій стратегії імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів вказується, що зобов'язання, взяті Україною в рамках Угоди про асоціацію, є для нас пріоритетними. «Саме через цей ланцюжок ми спробуємо зробити відповідне роз’яснення, щоб мати можливість здійснювати перевірки, - сказав Голова Держпродспоживслужби та запевнив, що у цьому питанні є порозуміння із Держпідприємництва. - Вони готові на компроміси. Вони хочуть більш чіткої прив’язки до міжнародного законодавства. Я думаю, що це ми їм забезпечимо».

Повну версію інтерв’ю Володимира Лапи читайте тут.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.