15 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

10.05.2016всі новини дня

Агрометеорологічні умови у квітні 2016 року, - Укргідрометеоцентр

У квітні переважали сприятливі агрометеорологічні умови для росту і розвитку усіх с.-г. культур та сівби технічних культур.

У першій та другій декадах  квітня в Україні спостерігалася дуже тепла і нестійка погода. Значення середніх добових температур повітря були характерними для середини травня. У третій декаді квітня суттєво похолодало. Спостерігалися короткочасні заморозки,  в основному на поверхні ґрунту, у  західних областях місцями в повітрі,   однак значних пошкоджень не відмічалося.  Дощі були дуже нерівномірними,  переважно у вигляді злив різної інтенсивності,  часом із грозами та градом, які призвели до локальних пошкоджень посівів.

Погодні умови сприяли інтенсивному наростанню рослинної маси та росту рослин озимих культур, досягненню або випередженню характерних для квітня фаз розвитку. Лише на посівах східних областей, які з осені були слабко розвиненими спостерігалося слабке кущіння,  значне відставання у фазовому розвитку. За результатами весняного обстеження  посівів озимих проведеного агрометеорологами, внаслідок перезимівлі відмічено лише локальні пошкодження (в межах 1-5%).

Підвищена теплозабезпеченість перших двох декад квітня та   дуже ранні строки сівби ярових зернових  сприяли в багатьох  випадках  екстремально ранньому кущінню, зокрема посівів ярого ячменю.

Сприятливим для подальшого росту і розвитку озимих та посіяних ярових культур була переважна відсутність засушливих явищ, в кінці місяця майже по всій території переважало добре та оптимальне зволоження ґрунту. 

Передчасне накопичення ефективного тепла сприяло дуже ранньому цвітінню майже усіх видів плодових культур.

У кінці місяця на посівах озимини спостерігалося масове утворення нижнього вузла соломини, розпочався ріст стебла, на окремих площах південних областей розпочалося колосіння озимих ячменю та пшениці. Стан посівів добрий та задовільний.


джерело: Укргідрометеоцентр

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                          1 
  2   3   4   5   6   7   8 
  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 
 23  24  25  26  27  28  29 
 30  31                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.