25 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

25.05.2016всі новини дня

Нові законопроекти: Децентралізація поглиблюється

Уже ні для кого не є секретом поточний вектор руху законодавства у бік децентралізації. І минулий тиждень доповнив напрям одразу двома законопроектами. Експерти УАК вирішили проаналізувати свіжі законодавчі ініціативи. Так,  18 травня, у ВРУ було зареєстровано проект закону  №4690 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зміцнення фінансової незалежності бюджетів об'єднаних територіальних громад)".

Даним проектом пропонується спрямувати 25% рентної плати за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) до бюджетів об’єднаних територіальних громад, землі сільськогосподарського призначення яких зайняті водними об’єктами загальнодержавного значення. При цьому на 25% зменшуються доходи загального фонду  Державного бюджету України.

На думку авторів законопроекту, таке рішення сприятиме укріпленню бюджетів територіальних громад, землі яких зайняті водними об’єктами загальнодержавного значення, стимулюватиме відповідний розвиток місцевого самоврядування.

П’ятниця, 20 травня, відзначилась законопроектом № 4705 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо збільшення доходів місцевих бюджетів  шляхом зміни зарахування екологічного податку та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин)".

Проектом пропонується встановити зарахування в повному обсязі екологічного податку до місцевих бюджетів та нові частки розподілу рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення між рівнями бюджетів, а саме у розмірах: 25% (50% рентної плати, що справляється у містах Києві та Севастополі) – до державного бюджету, 25% – до обласного бюджету, 50% – до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад.

Прийняття данного законопроекту приведе до збільшення доходів місцевих бюджетів, що, в свою чергу, призведе до зростання ефективності виконання функцій, покладених на органи місцевого самоврядування.


джерело: УАК

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1   2   3   4   5   6 
  7   8   9  10  11  12  13 
 14  15  16  17  18  19  20 
 21  22  23  24  25  26  27 
 28  29  30             
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.