31 травня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

01.06.2016всі новини дня

Нова вакцина проти хвороб свиней

С. НИЧИК, док. вет. наук, професор, О. АЙШПУР, канд. вет. наук, ст. наук. співроб., Н. САПОН, мол. наук. співроб., І. МУШТУК, канд. вет. наук, наук. співроб., І. ЗОЦЕНКО, мол. наук. співроб., Н. ШЕРЕМЕТ, лікар вет. мед.,

Інститут ветеринарної медицини НААН

«Гемоентеротоксал» - нова вітчизняна вакцина проти найбільш розповсюджених бактеріальних інфекцій, що уражують поросят переважно після відлучення від свиноматок. Показанням застосування є наявність серед свинопоголів’я гемофільозного полісерозиту, сальмонельозу і набрякової хвороби в асоційованій формі або при моноінфекції.

В організмі щеплених свиней вакциною «Гемоентеротоксал» створюється імунітет через 14-15 днів після другої вакцинації та триває до 7-8 місяців проти кожної з трьох названих хвороб. При необхідності препарат можна застосовувати одночасно з іншими інактивованими антибактеріальними і антивірусними вакцинами, не змішуючи їх.

Вакцина вперше розроблена в Україні (Реєстраційне посвідчення - №ВВ-00458-02-12 від 06.07.2012 року. Патент 62392 UA МКП (2011.01) А61К 39/00).

«Гемоентеротоксал» створює захист поросят від зараження гемофільозним полісерозитом, сальмонельозом в підсисний період на основі молозивного імунітету і штучного імунітету проти вказаних хвороб і набрякової хвороби під час дорощування і відгодівлі.

Ми провели клінічні випробування вакцини на одному зі свинокомплексів Київщини і на поголів’ї свиней у Дніпропетровській області для визначення її ефективності.

Вакцинація тварин «Гемоентеротоксалом» упродовж п’яти років покращила епізоотичну ситуацію в господарствах, давши змогу нарощувати потужності виробництва (збільшувати поголів’я свиней). Згідно отриманих даних,середньодобовий приріст маси поросят зріс на 7-19 г.

Дані результатів досліджень свідчать, що збереженість серед вакцинованих поросят була вищою на 6,6%. У групах вакцинованих загинуло та вимушено забито більш ніж у два рази менше поросят.

Таким чином, установлено, що за застосування «Гемоентеротоксалу» збільшилась збереженість тварин внаслідок зменшення захворювання на бактеріальні респіраторні хвороби серед свиней 80-150-добового віку. До застосування препарату кількість загиблих тварин за цього діагнозу складала71,8% від загальної кількості загинувших; за непостійного використання вакцини цей показник становив 51,1%; постійне застосування «Гемоентеротоксалу» сприяло зменшенню загибелі поросят до 36,7%.

За вакцинації також змінилась епізоотична ситуація щодо окремих факторних респіраторних хвороб. Поголів’я свиногосподарств було оздоровлено від сальмонельозу; не реєстрували загибелі від крупозної пневмонії (пастерельозу), тоді як до цього вони складали 34,3%-18,9%; зведено до мінімуму (0,2%-1,5%) загибель поросят від гемофільозного полісерозиту і актинобацилярної плевропневмонії (гемофільозів).

Отже, застосування вакцини «Гемоентеротоксал» допомогло оздоровити свинопоголів’я від ряду бактеріальних респіраторних хвороб та підвищити збереженість поросят у період найбільш сприйнятливого до них віку (80-150 діб) на 5,9%.

У зв’язку зі значним поширенням серед свинопоголів’я респіраторних бактеріальних хвороб свиней, ми використали вакцину «Гемоентеротоксал» у промисловій зоні тваринницького комплексу в Донецькій області.

Впродовж п’яти років причини загибелі та вимушеного забою тварин від респіраторних хвороб угосподарстві скорочувались від 46,9% до використання вакцини «Гемоентеротоксал» до 25,6% після планових неющеплень. Протягом цього періоду суттєво скоротилась кількість викиднів у свиноматок. Так, якщо за три роки до вакцинації викидні реєструвались у 548 свиноматок (1,7-2,1%), то за три роки вакцинації – 415 викиднів, різниця – 133.Тобто щеплення дозволило отримати додатково 11 704 поросят.

За час використання «Гемоентеротоксалу» в середньому на 10% скоротилось бракування свиноматок, що надзвичайно важливо для виробництва. При інтенсивній технології передбачене бракування 20% свиноматок на рік від наявності основного маточного поголів’я. Завдякивикористанню«Гемоентеротоксалу» відсоток бракування став умежах 20,2%-18,5%. Збережені для відтворення 10% основних свиноматок – це додатково отримані 4-5 тисяч поросят на рік.

На основі проведених досліджень було рекомендовано продовжити використання «Гемоентеротоксалу» в господарстві.

Отже, постійне використання «Гемоентеротоксалу» серед поросних свиноматок позитивно вплинуло на виробництво:

·скоротилась кількість загиблих і вимушено забитих поросят від респіраторних хвороб на 12,7-16,5%;

·скоротилась кількість викиднів;

·знизилось бракування свиноматок, спричинене респіраторними хворобами.

Вакцина пройшла випробування в свиногосподарствах Київської, Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Черкаської областей (у т. ч. ПрАТ «Бахмутський Аграрний Союз» Донецької обл., ТОВ «Чорнобайм’ясо» Черкаської обл., ТОВ «Агро-Еліта» Дніпропетровської обл. та ін.).

Препарат рекомендований для використання в свиногосподарствах, де реєструються гемофільозний полісерозит, сальмонельоз і набрякова хвороба в асоційованій формі або при моноінфекції.

Вакцину вводять: поросним свиноматкам двічі за 30 і 15 днів до опоросу (5 см3, 10 см3); поросятам перед відлученням від свиноматок з інтервалом 7-8 днів, щоб друге введення було не пізніше ніж за 5 днів до відлучення (2 см3, 3 см3).

«Гемоентеротоксал» - інактивована асоційована формолгідроокисалюмінієва вакцина проти гемофільозного полісерозиту, сальмонельозу і набрякової хвороби свиней (автори – Павлов Є.Г., Айшпур О.Є., Павлова Ю.Г.).

Інститут ветеринарної медицини НААН,

тел./факс: (044) 245-78-05,

olenaayshpur@gmail.com


джерело: Аграрний тиждень

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.