01 червня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

09.06.2016всі новини дня

Агрометеорологічні умови у травні 2016 року, - Укргідрометеоцентр

Агрометеорологічні умови  травня були сприятливими для росту та розвитку всіх сільськогосподарських культур, що було забезпечено достатнім зволоженням ґрунту та оптимальним температурним режимом.       

Температура повітря у травні виявилася в середньому близькою до норми, однак за рахунок раннього відновлення вегетації озимих,  ранніх строків сівби ярих та аномально теплих березня та квітня, середня температура весняного періоду (березень – травень) виявилася вищою за норму на 2-2,5°, що сприяло інтенсивному накопиченню  ефективного тепла і обумовило у фенологічному розвитку раннє (на 1,5-2 тижні) досягнення молочної стиглості зерна озимих на півдні країни  та на 1,5-2 тижні раніше цвітіння колосу.

У західних та північно-західних областях, після сильних дощів другої декади травня агрометеорологічні умови покращились, цьому сприяло також підвищення середніх добових температур повітря та невелика кількість опадів останньої декади місяця. Прискорилося наростання ефективного тепла, у комплексі створювалися сприятливі умови для активної вегетації всіх сільськогосподарських культур та поступового покращення стану посівів, які були пригнічені або пошкоджені сильними зливами. Покращились умови для теплолюбних, в тому числі городніх культур. Однак на багатьох площах ще відмічалося перезволоження верхніх шарів ґрунту, у поєднанні із високою вологістю повітря це обумовлювало в окремих районах осипання зав’язі плодових.

У східних, південних та центральних областях, де опади різної інтенсивності відмічалися впродовж місяця, умови для вегетації залишалися добрими та задовільними, одночасно вони сприяли поширенню хвороб, інтенсивному росту бур’янів, перешкоджали проведенню догляду за посівами. 

У кінці травня в озимих пшениці, ячменю та жита відмічалося масове колосіння та цвітіння колосу. У середньому на два тижні раніше звичайного у Запорізькій, Одеській та Херсонській областях у озимої пшениці настала молочна стиглість зерна. У кінці декади в озимого ячменю молочна стиглість зерна відмічалася у всіх південних та у Рівненській областях; на окремих площах Херсонщини надзвичайно рано зерно ячменю досягло воскової стиглості.

Стан ранніх зернових культур був переважно добрий та задовільний.


джерело: Укргідрометеоцентр

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1   2   3   4   5   6   7 
  8   9  10  11  12  13  14 
 15  16  17  18  19  20  21 
 22  23  24  25  26  27  28 
 29  30                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.