08 грудня 2021р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

30.08.2016всі новини дня

Аграрний фонд направив 1,5 млрд гривень на форвардну програму підтримки сільгоспвиробників

Компанія закуповує 1 млн тонн продовольчої пшениці або 20% від всього обсягу внутрішнього споживання

ПАТ "Аграрний фонд" в рамках форвардної програми направив на підтримку сільгоспвиробників 1,5 млрд гривень в період весняних і осінніх посівних робіт. По форварду компанія закуповує продовольчу пшеницю, ячмінь, жито і гречку, повідомляє прес-служба ПАТ.

За даними прес-служби, на момент укладення контракту сільгоспвиробник отримує на руки 65% від прогнозної вартості зерна.

Ціна закупівлі визначається на підставі прогнозів врожаю і ряду макрофакторів, включаючи очікуваний курс долара. У компанії відзначили, що ця ціна – більшою мірою індикатив, так як при остаточному розрахунку вартість все одно приводиться до ринкової. Наприклад, при проведенні весняної форвардної кампанії ціна пшениці другого класу була визначена на рівні 3500 гривень, склавши в період збирання 3700 грн/тонна, і доходячи в деяких областях до 4200 грн/тонна.

Форвардна програма "Агарного фонду" - один з останніх механізмів, які залишились для забезпечення сільгоспвиробників оборотними засобами в період пікового попиту, повідомили в прес-службі.

"В умовах нестабільності, в тому числі військової, великі приватні гравці не ризикують давати гроші аграріям з перспективою постачання зерна з люфтом до півроку", - пояснює відсутність напливу конкурентів Андрій Радченко, генеральний директор ПАТ "Аграрний фонд", нагадуючи, що ризик поставки в Україні не страхує жодна страхова компанія.

У компанії підкреслили, що крім підтримки аграріїв, контрактація зерна дозволяє забезпечити стабільність на продовольчому ринку. При константі внутрішнього споживання на рівні 5,3 млн тонн продзерна, АФ купує близько 20% цього обсягу. "Це наша якірна програма, оскільки цей 1 млн тонн і є тим ресурсом, яким можна гарантувати стабільність на продовольчому ринку", - говорить Андрій Радченко.

Попередня оцінка бюджету осінньої посівної - близько 90 млрд гривень. Цей показник, з поправкою на курс долара збільшується рік від року: у 2015 році вартість польових робіт оцінювалася близько 80 млрд гривень, у 2014 році - 56 млрд грн, заявили в компанії. Для прикладу, у порівнянні з минулим роком, витрати на гектар пшениці зросли на 9%, до 12,5 тис. грн.

Зазначимо, ПАТ "Аграрний фонд" створено постановою Кабміну №364 22 квітня 2013 року. Статутний фонд – 5 млрд гривень. 100% акцій належать державі. Щорічно закуповує у сільгоспвиробників близько 1 млн тонн продовольчої пшениці і займає до 40% внутрішнього ринку борошна.


джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.